If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hardwarový týdeník - 36/2018

Nové Ryzeny, elitní BlackWidow či zvukovka od HyperX.

- Ve světě herních monitorů se připomnělo LG s dvojicí UltraGear modelů. Oba spojuje 34" prohnutý panel a rozlišení 3440x1440. Jeden je ale díky technologii Nvidia G-Sync určený pro GeForce karty a druhý zase nabízí AMD FreeSync 2.

- Nvidia vydala další softwarovou aktualizaci pro svoji konzoli Shield TV. Ta aktuální je v pořadí již dvacátá a přináší řadu fajn novinek. Mezi nimi třeba mobilní aplikaci, podporu 120 Hz nebo návrat Nvidia Share.

- Značka HyperX koncem měsíce nabídne hráčům vylepšení zvuku jejich stávajícího headsetu pomocí externí zvukovky Amp. Přinese prostorový zvuk, snadno dostupné ovládací prvky či třeba lepší komunikaci se spoluhráči.

- Recenze očekávané karty GeForce RTX 2080 se podle nových informací o kapku opozdí. Původně mělo embargo padnout 17. září, kvůli logistickým a dalším problémům ho ale Nvidia posunula těsně před zahájení prodeje.

- AMD brzy začne prodávat dva nové Ryzen procesory z druhé generace. Modely Ryzen 3 2300X a Ryzen 5 2500X by se měly v obchodech ukázat co nevidět. Oproti předchůdcům nabízí vyšší takty.

- Mechanická klávesnice Razer BlackWidow je na trhu už nějaký ten pátek a aktuálně dostala další verzi. Model Elite přináší hlavně nové multimediální klávesy známé z modelu Huntsman či šikovně připravené porty USB a 3,5mm jack.

- HyperX také v týdnu oznámil rozšíření nabídky mechanických klávesnic. Brzy se v obchodech ukáže Alloy FPS RGB se spínači Kailh Silver Speed, další odlišnosti budete hledat těžko. HyperX přitom doposud využíval Cherry MX spínače.

About the Author

Filip Němeček

Contributor

Comments