If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hardwarový týdeník hráčů - 1/2020

360Hz monitor. První GPU od Intelu. Extravagantní desktop.

- Vypadá to, že bitva o hertzy u herních monitorů jen tak neskončí. Asus na CES 2020 přivezl nový ROG monitor s podporou obnovovací frekvence 360 Hz. Velikostně jde o 24,5" panel s Full HD rozlišením.

- Nvidia u příležitosti výstavy uvedla novou verzi ovladačů Game Ready. Nabízí hlavně plošné omezení FPS, což byla nejčastěji žádaná novinka mezi hráči. Nechybí ani nový filter či vylepšení pro VR hry.

- Asus na nový ROG Zephyrus pro hráče umístil celkem 1215 LEDek a to proto, abyste si víko mohli přizpůsobit podle sebe. Třeba přidat vizualizaci hudby nebo importovat GIF. Notebook bude v prodeji již brzy.

- Corsair má novou mechaniku. Je založena na modelu K95 RGB Platinum a hlavní novinkou je integrace podpory pro streamovací software Elgato. Pomocí makro kláves tak můžete snadno ovládat stream.

- Na CES přivezl monitory také Acer a to pořádně velké, u kterých se výrobce moc nedržel ani s cenou. Nejdražší monitor Predator X32 přijde na více než 80 tisíc korun a dostanete perfektní barvy společně s certifikací DisplayHDR 1400. Mezi novinkami je dále třeba také 55palcový obr.

- Intel se rozhodl nečekat a už ukázal svoji první dedikovanou grafickou kartu. Jmenuje se DG1 a zatím slouží pro předváděcí účely. Jedná se o novou generaci GPU čipu, který najdeme také v noteboocích. Jediná herní ukázka předvedla Destiny 2 ve Full HD se 60 FPS.

- Takto netradiční desktop jsme dlouho neviděli. MSI se rozhodlo, že u nového MEG Aegis Ti5 zaujme designem. Na přední straně najdete mini OLED displej s důležitými informacemi a jde také o první "5G-kompatibilní" desktop.

- Výrobce HyperX prozradil, že už koncem ledna začne prodávat novou myš Pulsefire Raid. Určena je pro hráče battle royale, MMO a MOBA her, kteří ocení 11 programovatelných tlačítek. Ve výbavě nechybí ani slušný senzor.

- Mezi novými monitory nechybí zástupci z řady Samsung Odyssey. Výrobce představil obří model G9 s více než 5000 pixely na šířku a menší Odyssey G7, který se bude prodávat ve dvou velikostech.

Comments