If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hardwarový týdeník hráčů - 10/2015

GPU Titan od Nvidia, rozdělování procesorů Intelu, headset od Genius, klávesnice Excalibur...

Další týden se pomalu blíží ke konci a ani tentokrát vás neochudíme o ty nejzajímavější novinky ze světa herního hardwaru. Tesoro má novou myš a mechanickou klávesnici. BenQ uvedl nový monitor, Unreal Engine 4 zase ukazuje budoucnost počítačové grafiky. Vyzkoušela se také super myš Logitech G402 Hyperion Fury.

- Intel se rozhodl pro velkou změnu u svých Atom procesorů. Začne je rozdělovat do 3 výkonnových skupin, podobně jako je tomu u Intel Core. Hlavní doménou Atomu mají být především chytré telefony a tablety, kde by měly nabídnout dostatek výkonu pro všechny hry.

- Tesoro plánuje novou myš, Gungrir Black nabídne programovatelná tlačítka, až 3500 DPI a také miliony barev, jakými může svítit. Žádná z těchto vlastností není přelomová, velkým esem v rukávu by zde ale měla být cena.

- Unreal Engine 4 dokáže skvělé věci. Minimálně ve spojení s firmou Quixel a jejich Megascans technologií. Nejnovější video ukázalo úchvatnou džungli, ve které bychom si strašně rádi zahráli Crysis nebo třeba nějaký Battlefield.

- Genius uvádí nový headset ze své řady GX Gaming. HS-G650 Junceus zaujme hned na několika frontách. Design působí moderně, konstrukce je odlehčená a navíc tu je také LED podsvícení. A od jeho nákupu neodradí ani jeho cena.

- SilentiumPC odhalilo svoji vůbec první „krychlovou" skříň. Může se hodit třeba v případě, že svoje milované komponenty chcete mít stále na očích. Do skříně je totiž vidět z obou bočních stran. Prostoru na komponenty je hromada a ani v dlouhou grafickou kartou nebude problém.

- BenQ uvedl na trh další kousek. Pod názvem XL2730Z se skrývá 27palcová novinka s QHD rozlišením a spoustou funkcí speciálně pro hraní her. Nezklame ani konektorová výbava, a jestli máte grafickou kartu od červených (AMD Radeon), tak potěší podpora FreeSync.

- MSI opět rozšiřuje portfolio produktů. Nové základní desky přinášejí podporu USB ve verzi 3.1. Mezi další novinky patří dvojice All-in-One počítačů určených pro hraní her, jsou vybaveny Intel Core i7 a grafickou kartou Nvidia GTX970M. Poslední novinkou je SLI můstek pro propojení dvou grafických karet, dokonce i svítí.

- Nvidia odhalila další grafickou bestii. Jak jinak pojmenovat grafickou kartu s cenou větší než výkonný herní notebook? Kromě ceny zaujmou dvě další čísla - 12 GB paměti a celkem 8 miliard tranzistorů. Cena zatím odhalena nebyla, ale předchozí Titan Z se prodává za více než 40 tisíc korun.

- A ještě jednou Tesoro. Kromě dříve zmíněné myši tento výrobce odhalil také mechanickou klávesnici. Jmenuje se Excalibur Spectrum a kromě fanoušků mechanických klávesnic potěší také hračičky. Každá klávesa totiž může mít nastavenou vlastní barvu. A komu by to nestačilo, je zde ještě 8 světelných efektů. Jen si připravte alespoň 4 tisíce korun.

- V recenzi jsme prověřili herního hlodavce Logitech G402: Hyperion Fury a výsledek? Jedná se o skvělou myš, která perfektně padne do ruky a nemá problém s obhájením vyšší cenovky. Pouze s kvalitou kabelu nás výrobce zklamal.

Tímto náš pravidelný týdenní souhrn končí. Na další novinky se můžete těšit opět za týden. Měla by se objevit třeba recenze dražšího sourozence myši Logitech G402.

Tagged With

Comments