If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hardwarový týdeník hráčů - 10/2017

GTX 1080 o tisícovky levněji a hardware měsíce.

- Cooler Master má dvě nové mechanické klávesnice. Zaujmou hlavně v případě, že hledáte něco kompaktnějšího. Jedna numerický blok vynechala úplně a druhá ho kombinuje se šipkami. Navíc si můžete vybrat variantu Cherry MX spínačů.

- ASRock nechce nástup AMD Ryzen podcenit a připravil si rovnou devět základních desek. Mezi nimi je potom šest modelů, které se významněji liší a měly by vás zajímat. Ceny se podobají konkurenci, začínají nad 2200 Kč a pokračují až k hranici 8 tisíc.

- Nvidia ShadowPlay vám pomůže s nahráváním cool herních videí. Díky funkci Highlights program sám pozná, kdy se vám ve hře něco super podařilo a daný moment nahraje. Podobně jako Nvidia Ansel a další je třeba podpora dané hry.

- Logitech začne koncem měsíce prodávat mechanickou klávesnici G Pro. Podobně jako Cooler Master výše nabídne kompaktní rozměry díky vynechání numerické části. Jako spínače jsou tradičně použity Romer-G. RGB podsvícení si budete moci nastavit pro jednotlivé klávesy.

- Avizované slevy GeForce GTX 1080 už platí také u nás, za dříve nejvýkonnější herní kartu zaplatíte nyní podstatně méně. Ceny nejlevnějších modelů spadly ke hranici 15 tisíc a navíc si stále můžete vybrat mezi For Honor a Ghost Recon: Wildlands jako bonus.

- Představujeme „Hardware měsíce března". V novém seriálu si každý měsíc ukážeme zajímavé kousky ze světa herního hardwaru. To může být žhavá novinka, výhodná koupě, časem prověřený produkt či něco maximálně šíleného. V prvním dílu dostal prostor přenosný desktop, renesance mezi procesory a další.

- Asus má zatím ze všech výrobců nejméně desek pro AMD Ryzen a to vůbec není na škodu. Snadno se totiž v nabídce zorientujete a nemusíte dumat nad rozdíly skoro shodných desek. Nejlevnější model koupíte za necelé 3 tisíce a za vlajkovou loď Crossahair VI Hero dáte okolo 7600 Kč.

Comments