If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hardwarový týdeník hráčů - 12/2016

Výkonný NUC, rukavice pro VR a duální drahý Radeon Duo Pro.

- Nvidia nakonec přece jen vydala „nové" MX mobilní grafické čipy. Oproti původním spekulacím se ale objevily v low-endovém sektoru. Vyšší výkon je znát, ale pouze s GDDR5 paměťmi.

- Zotac ukázal nové mini PC z řady Mangus. Má jít o to „nejvýkonnější", co můžete v těchto rozměrech sehnat. O grafický výkon se stará GTX 980 a ve výbavě nechybí duální gigabitový ethernet či nové USB Typ-C.

- Chtěli byste ve virtuální realitě používat prostě svoje ruce místo ovladačů? Manus VR Glove nabídne přesně toto. Speciální pár rukavic zvládne detailně snímat pohyb každého prstu a navíc je můžete snadno umýt. Zatím budou pouze pro vývojáře.

- Opravené Nvidia ovladače už jsou s WHQL certifikací dostupné ke stažení. Verze 364.51 přináší to stejné, jaké 364.47 mínus problémy se stabilitou.

- Program Virtual Desktop jednoduše vyřeší nedostatek obsahu pro virtuální realitu. Jednoduše vám v headsetu promítne celý operační systém. Můžete si tak nastavit velikost virtuální plochy, či si do pozadí umístit obří tapetu vesmíru.

- Razer aktualizoval svůj notebook Blade. Dostupný by měl být také v Evropě. Oproti předchůdci nabízí Skylake, individuální RGB podsvícení klávesnice a další nové vychytávky. Razer navíc snížil cenu a nabídne dvě varianty v závislosti na SSD úložišti.

- Tak jsme se konečně dočkali. AMD ukázalo duální Radeon s pojmenováním Pro Duo. Výrobce se chlubí výkonem 16 TFLOPS (Nvidia Titan X nabízí s jedním čipem 6,1 TFLOPS). Karta nabídne 8 GB HBM paměti a chlazena je vodou. Určení? Hlavně pro virtuální realitu a to včetně „vytváření". V přepočtu z americké ceny bude stát minimálně 36 tisíc korun.

- Headset Siberia v3 Prism od SteelSeries se dočkal nástupce v podobě Siberia 350. Tou hlavní změnou je přítomnost prostorového 7.1 zvuku a také zvýšení komfortu díky úpravám konstrukce. Na výběr je bílé a černé provedení.

- Microsoftu to sice trvalo, ale Windows 10 aplikace pro Xbox One už mají konečně oficiální termín. Dočkáme se v průběhu léta. Detaily budou zveřejněny koncem měsíce na konferenci Build.

- Intel NUC už nemusí nutně znamenat malý a bez výkonu. Dokazuje to nově odhalený Skull Canyon Gaming s i7-6770HQ procesorem. Díky Thunderbolt 3 k němu můžete navíc připojit externí grafickou kartu.

- V nejnovější recenzi si můžete přečíst o klávesnici Logitech G410. Nabízí mechanické Romer-G spínače, skvělé podsvícení a nemá numerickou část. Navíc aktuálně příjemně klesla cena a výrobce přihodil The Division.

About the Author

Filip Němeček

Contributor

Comments