If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hardwarový týdeník hráčů - 12/2017

Ohřívač rukou pro hraní. Portal skříň a Ryzen 5 v prodeji

- Počítačové skříně jsou dost často nuda, na kvádru sloužícím jako domov pro komponenty, se toho výrobcům moc vymýšlet nechce. Jednou z aktuálních výjimek je skříň Portal od BitFenix. Název není náhodný, při troše představivosti vám připomene střílny z oblíbené logické hry.

- Potýkáte se při zimním hraní se studenými prsty, kterým se potom nechce rychle reagovat? Autoři novinky Heatbuff z Dánska pro vás mají řešení a skrze Kickstarter už vybrali více než 3násobek požadované částky. Jedná se o infrazářič, ten si postavíte za klávesnici a můžete hrát pěkně v teple. Heatbuff slibuje vyšší „výkon" prstů při hraní a psaní.

- Řadu mechanických klávesnic se rozhodl rozšířit Corsair s modelem K63 bez numerické části. Jinak jde celkem o klasiku se spínači od Cherry MX a multimediálními klávesami. Podsvícení je sice jen červené, ale zato je nastavitelné pro jednotlivé klávesy.

- EVGA je zřejmě první výrobce, který kompletně odtáhl oponu nad svými modely GeForce GTX 1080 Ti. Vybrat si budete moci z trojice variant, přičemž dvě jsou velmi podobné. Nejrychlejší model FTW3 Gaming nabídne takty 1569/1683 MHz a silné chlazení.

- Očekávané procesory AMD Ryzen 5 se sice mají začít prodávat až 11. dubna, někteří šťastlivci je ale už mají doma. Zatím to vypadá na jednotky případů, kdy obchod neřešil embargo. Mohli bychom se tak dočkat skutečných benchmarků dlouho před (oficiálním) uvedením na trh.

- Počítač Corsair One, na který výrobce lákal v únoru, je oficiální. Celkem si za něj připlatíte, dostanete ale unikátní konstrukci a ve většině případů také kapalinou chlazený procesor a grafickou kartu. Zatím není jasné, jak to bude s dostupností v ČR.

- Gigabyte uvede další desky pro AMD Ryzen. Dva odhalené modely jsou postavené na čipsetu A320 (neumí přetaktování) a cenově půjde zatím o to nejlevnější, co pro Ryzen od Gigabyte koupíte. Zbytek výbavy je celkem slušný.

Comments