If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hardwarový týdeník hráčů - 14/2017

Mad Catz končí. Radeon RX 580/570 a ohled za aprílem…

- Před pár dny byl apríl a příležitost ukázat nějaký ten vtípek si nenechali ujít výrobci hardware. Třeba takový Razer představil robota, který vás naučí hrát. Výrobce Connect IT si dokonce připravil apríl speciálně pro Českou republiku a ukázal klávesnici pro řízení státu s popelníčkem a „Bonmot" klávesou. Všechny apríly najdete v přehledu.

- Po vtípcích následuje smutná zpráva. Mad Catz oficiálně zbankrotovalo po dlouholetých finančních problémech. Myši R.A.T. a další netradiční herní periferie se tak stávají minulostí. Poslední kapkou byl zřejmě neúspěch Rock Band 4, pro který výrobce vytvořil kytaru.

- Příchod procesorů Ryzen 5 bude další velkou událostí a to již brzy. Zatím se můžete podívat na herní výsledky modelu Ryzen 5 1600 v několika hrách buď ve Full HD nebo 4K rozlišení. Zatím to vypadá dost nadějně a jako procesor určený pro hráče.

- Nvidia má další nejvýkonnější grafickou kartu. Přivítejte Titan Xp, který je opět založený na architektuře Pascal. Výrobce přidal CUDA jádra a další výpočetní jednotky, výkon se tak dostal na 12,15 TFLOPS a sesadil z trůnu GTX 1080 Ti. Za toto navýšení výkonu ale zaplatíte skoro 40 tisíc korun.

- AMD brzy uvede nové grafické karty, očekávaná Vega to ale (zatím) nebude. Modely RX 580, RX 570 a dokonce RX 550 mají představovat Polaris „refresh". Revoluci tak radši nečekejte. Zatímco první dvě budou vylepšené verze stávajících karet, RX 550 má představovat novinku v portfoliu, určenou pro nenáročné hráče.

- Objevila se další rukavice, díky které se budete moci dotknout virtuální reality. VRgluv už je v dost pokročilém stádiu a zvládne vaše jednotlivé prsty. Rozeznat tak půjdou měkké a tvrdé objekty a stejně tak je klidně půjde zmáčknout.

Tagged With

Comments