If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hardwarový týdeník hráčů - 2/2016

„Nová“ myš Logitech, světelná show v podání dronů a CES 2016.

- Logitech se po delší odmlce připomněl ve světě herních periferií s „novou" myší. Jedná se o nový model známého kousku G502. Nástupce dostal přídavek Proteus Spectrum. Tím hlavním a prakticky jediným je zde RGB podsvícení, které nahrazuje dřívější modré.

- Corsair se vytasil s novou skříní. Sází na netradiční a stylový design a zároveň na to, že zájemci nepočítají s optickou mechanikou. Kromě tradiční černé varianty se bude prodávat také mix bílé a červené.

- Na CES 2016 se přijel ukázat Cooler Master se třemi novinkami. MasterCase Maker 5 je celkem konzervativní skříň, nabízí ale bohatý přední panel včetně USB Typ-C. Další novinkou je procesorový chladič MasterAir Maker 8 s dvojicí 140mm ventilátorů. Představené novinky zakončuje 1200W plně modulární zdroj se 7letou zárukou a tradičně vysokou účinností.

- Spolupráce Lenova a Razeru odhaluje první výsledky. V Razer Edition se v červnu začne prodávat desktop Lenovo Ideacenter Y900 a monitor Lenovo Y27g. Obě novinky budou svítit díky podsvícení Chroma od Razeru. V balení s počítačem bude navíc klávesnice a myš.

- SteelSeries se chlubí s prvenstvím ve světě herních myší. Na novou myš Rival 700 umístilo malý OLED displej. Praktické využití zatím neznáme, kromě informací o myši by ale mohl zobrazovat také herní informace. Zajímavě zní rovněž uživatelská výměna senzoru či kabelů.

- Novinky na CES přivezlo také MSI. Třeba notebook s technologií snímání pohybů očí Tobii. Zajímavě vypadá „válcový" počítač Vortex, do objemu pouhých 6,5 litru se vejde dvojice grafických karet. Gaming 27XT zase dokáže, že i All-in-One může být na hry a to díky externí grafické kartě.

- Razer opět ukázal, že to s herními notebooky umí. Model Blade Stealth je velikostně 12,5" stroj s nabušenou výbavou a klidně i 4K displejem. O to hlavní se zde stará Thunderbolt 3, díky němu k ultrabooku připojíte externí stanici, do které patří grafická karta vašeho výběru.

- Drony neslouží pouze k nahrávání videa. Dokazuje to Intel ve spolupráci s rakouskou laboratoří. Výsledkem je stovka dronů ve vzduchu reagující na zvuk orchestru.

Tagged With

Comments