If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hardwarový týdeník hráčů - 20/2015

Nepředstavení nových Radeonů, 10-jádrový mobilní čip, info o Intel Cannonlake...

Představení, nepředstavení nových Radeon karet. 10jádrový mobilní čip. První informace o Intel Cannonlake.

- AMD představilo nové grafiky z řady R9, na které tak dlouho čekáme. To byla zřejmě jediná kladná zpráva ohledně nových Radeonů. Představeny zatím nebyly top modely a ty označené vypadají spíše jako přeznačená starší generace.

- Nová skříň Gladius M20 od SilentiumPC kromě běžné výbavy obsahuje také přihrádku na smartphone. Těžko říct, jestli je to užitečný nápad, možnost tu ale je. Novinka se může líbit hlavně v případě, že nejste příznivci výrazných barevných kombinací, celá skříň je totiž černá.

- Přes Xbox One můžete nově posílat kamarádům hlasové zprávy. Umožnila to poslední aktualizace. Další významnou novinkou je potom vypínání a zapínání konzole přes mobilní aplikaci Xbox SmartGlass. A občas problematický party chat dostanou na starost dedikované servery.

- Ve světě počítačů se počet jader procesorů již před nějakým časem ustálil. V mobilním světě se výrobci stále předhání. Podle nových informací by mohl Qualcomm již brzy odhalit 10jádrové řešení s označením Snapdragon 818.

- Začátkem června se můžeme díky veletrhu Computex 2015 těšit na spoustu novinek. Tesoro již předem nastínilo, co všechno plánuje ukázat. Přiveze 5 nových myší pro různé skupiny hráčů, dva headsety a samozřejmě nebude nouze o mechanické klávesnice. Premiérově také výrobce vstoupí do segmentu skříní.

- SSD disky se zatím většinou prodávají v kapacitách menších než 1 TB a i tak zaplatíte majlant. Fixstars z Japonska se rozhodlo posunout kapacitu o velký kus dopředu. Nabídne SSD disk s kapacitou 6 TB. Cenu neznáme, nízká ale určitě nebude.

- Klávesnice s podsvícením pro každou klávesu a 16,8 miliony barevných kombinací jsou super. Jenže, komu se chce strávit dlouhý čas s laděním toho nejzajímavějšího efektu? Díky RGBshare od Corsair to dělat nemusíte. Na novém webu si pouze stáhnete daný profil (v prohlížeči je přímo náhled výsledku) a hotovo.

- Podle výrobce QPAD je aktuálně mezi hráči „enormní" zájem o optické myši. Společnost se podle toho již zařídila a uvedla staro-novou myš 8K. Jedná se o totožný model, jako dříve, pouze byl vyměněný laserový senzor za optický.

- CoolTek se připomíná s novou „mid-tower" skříní. Kromě černo-oranžového designu zaujme panelem na vrchní části. Na něm kromě USB 3.0 portů naleznete třeba regulaci otáček ventilátorů. Vedle něj je pak umístěn dok pro připojení 2,5" a 3,5" disků, aniž byste museli rozdělávat skříň. Zřejmě praktičtější dodatek, než přihrádka na smartphone.

- Sotva tu máme architekturu Broadwell a už se objevují informace o Intel Cannonlake, nebo také nástupci chystaného Skylake. Má přinést hlavně 10nm výrobní proces a koncem příštího roku se objeví v přenosných zařízeních.

Tagged With
About the Author

Filip Němeček

Contributor

Comments