If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hardwarový týdeník hráčů - 20/2017

Vega prý začátkem června. Ryzen ThreadRipper...

- Myš ROG Gladius od Asusu se dočkala nástupce. Jmenuje se stručně Gladius II. Co se změnilo? Přibylo jedno postranní tlačítko, senzor zvládne skoro dvojnásobek DPI a samozřejmostí je přidání RGB podsvícení.

- Recenze mechanických klávesnic zakončilo zhodnocení MSI Gaming GK-701. Jedná se o premiérovou mechaniku od tohoto výrobce. Využívá Cherry MX spínače a zaujme spíše nižší cenou než výbavou.

- Kdy budou grafiky RX Vega? Podle uniklých informací se je AMD chystá uvést 5. června. Přijde trojice modelů, která má konkurovat nejvýkonnějším kartám od Nvidia. Unikly také specifikace (všechny karty mají výkon přes 10 TFLOPS a HBM2 paměti) a americké ceny.

- Roccat už brzy začne prodávat svoji novou bezdrátovou myš Leadr. Slibuje hlavně nerozeznatelné vlastnosti od drátových hlodavců, 20 hodin výdrž a spoustu tlačítek, která ocení hlavně hráči MOBA či MMO her. Cena je poměrně vysoká.

- AMD má letos velké procesorové plány a třemi řadami Ryzen procesorů to rozhodně nekončí. Na léto jsou v plánu čipy ThreadRipper, budou výkonnější než Ryzen 7 a nabídnou klidně 16 jader. Ve třetím kvartálu potom přijde Ryzen 3 a v plánu jsou ještě Ryzen čipy pro notebooky.

- V obchodech se začínají objevovat levné karty Nvidia GT 1030, které mají s cenou okolo 2 tisíc konkurovat Radeon RX 550. MSI zatím nabízí trojici modelů, dva jsou pasivní a dostanete také nízký profil.

- Razer oznámil speciální periferie pro Destiny 2. Detailů zatím moc není, ale půjde o stávající myš, klávesnici, sluchátka a podložku v designu hry. Začnou se prodávat v průběhu září.

Comments