If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hardwarový týdeník hráčů - 20/2018

Nejmenší 15,6” notebook, next@Acer, recenze Genesis křesla...

- Razer nabídne nový externí box pro grafické karty, které dodají šťávu vašemu notebooku. Core X je oproti předchozímu modelu výrazně levnější, přijdete ale o část funkcionality, jako třeba porty neb podsvícení.

- Navzdory konci GeForce Partner Program se Asus rozhodl, že novou značku Radeon karet Arez zachová a nebude ji hned rušit, jak se spekulovalo. Původně vznikla právě kvůli GPP, aby výrobce nepřišel o výhody.

- Arctic začne prodávat nástupce oblíbeného pasivního chladiče Alpine 11. Jmenuje se jednoduše Alpine 12 Passive a zvládne uchladit až 47W TDP. Určený je pro Intel procesory.

- V New Yorku proběhla tradiční konference next@Acer, kde velkou pozornost dostaly tradičně herní produkty. Nešlo přitom pouze o značku Predator. Acer chystá třeba uvedení nového Nitro 50 desktopu pro hráče.

- Na světě je nový nejmenší 15,6" herní notebook a jmenuje se Razer Blade 15. Nejnovější Blade přinese kromě kompaktních rozměrů a příjemné hmotnosti také dostatek výkonu pro hraní a ve vyšších konfiguracích rovnou 4K displej a grafiku GeForce GTX 1070. Potěší také design, který přímo nekřičí, že se jedná o herní mašinu.

- Konference next@Acer znamenala také oficiální odtažení opony nad Predator Helios 500, který unikl minulý měsíc. Jde o herní bestii, která v nejvyšší konfiguraci nabídne procesor Intel Core i9 doplněný o Intel Optane, 4K displej či grafickou kartu GeForce GTX 1070.

- V recenzi se dočtete, jak slouží headset Plantronics RIG 500HX. Oficiálně je sice určený pro Xbox One, připojuje se ale pomocí běžného 3,5mm jack konektoru, takže není zdaleka omezen pouze na konzoli. Za fajn cenu dostanete jak se říká "hodně muziky".

- Další z next@Acer novinek jsou dva nové modely desktopů Orion. Tuto řadu doposud zastupoval pouze extrémní model Orion 9000 a v následujících měsících se k němu přidají dva další modely, každý v různých konfiguracích.

- Značku Genesis známe hlavně díky cenově příznivým periferiím, nabízí ale také například herní křeslo Nitro 330. Jeho zhodnocení si můžete přečíst v recenzi.

About the Author

Filip Němeček

Contributor

Comments