If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hardwarový týdeník hráčů - 21/2015

Svítivá podložka pod myš, náročný Oculus Rift, Shield v Pro verzi...

Oculus Rift bude náročný. Tajemné Valve Chaperone. Razer rozsvítil novou podložku Firefly.

- Podle divoké spekulace mělo Lenovo jednat s MSI o koupi divize, jenž vyrábí herní notebooky. Lenovo by se tak jednoduše mohlo dostat do tohoto segmentu. Informaci nakonec vyvrátil sám prezident MSI s tím, že s čínským gigantem vůbec o ničem nejednali.

- Oculus Rift se sice začne prodávat až příští rok, už nyní ale byly odhaleny hardwarové požadavky. Jsou docela vysoké, potřeba je hlavně moderní grafická karta. Smůlu bude mít také zřejmě většina majitelů notebooků. Kromě toho bude Oculus ze začátku pouze pro Windows.

- Začala se oficiálně prodávat myš Argon Ocelote od Ozone. Výrobce na ní spolupracoval se známým hráčem League of Legends. Hlodavec má stylový design, dostatek DPI i pro náročné hráče či programovatelná tlačítka.

- Chystaná Shield konzole od Nvidie dorazí také v Pro variantě. Omylem to prozradil Amazon na svém webu, když ji nabídnul k předobjednávce. Jedinou a zásadní změnou je velikost úložného prostoru, v Pro verzi místo 16GB flash paměti najdeme 500GB disk.

- Na Xbox One si budeme moci zkusit Windows 10 již po skončení léta. Uvedl to šéf xboxové divize Phil Spencer. Vzhledem k tomu, že půjde nejdříve o testovací verzi, se té plné zřejmě dočkáme až následující rok.

- Český prodejce počítačů HAL3000 uvedl zbrusu novou řadu Heart Of Gamers. Má cílit na hráče, jenž se nechtějí rozhodovat mezi spolehlivostí, výkonem či designem (a zřejmě neřeší finanční stránku). Na výběr je zatím trojice modelů, jenž je možné dále podrobně konfigurovat. Základní model začíná na ceně 31 990 Kč.

- Streamování her ze služby Nvidia GRID by mělo být nyní mnohem rychlejší. Společnost totiž spustila nové datacentrum v centru Evropy. Kromě toho je možné nově hrát Homefront nebo F.E.A.R 3. Příští měsíc služba startuje naostro s dvěma verzemi předplatného.

- Step into the Rift. Tak se jmenuje konference, na které Oculus představí 11. června aktuální novinky. Věnovat by se měla hlavně finální verzi produktu, jenž si příští rok budou moci hráči koupit.

- Myši svítí. Klávesnice svítí. Co zbývá? No jasně, přece podložky pod myš. Razer Firefly se chlubí právě podsvícením s tradičními 16,8 miliony barev. Tradičně nechybí také celá řada světelných efektů, či možnost synchronizace podsvícení s myší.

- Valve toho okolo virtuální reality kutí více, než zatím oznámilo. Reddit nyní objevil registraci ochranné známky Chaperone. Má pomocí software, hardware a senzorů přenášet skutečné předměty do virtuálních světů. Zatím těžko říci, co má Gabe za lubem.

About the Author

Filip Němeček

Contributor

Comments