If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hardwarový týdeník hráčů - 22/2016

Vyrojily se GTX 1080, revoluce od analogové klávesnice...

- Výrobce Transcend uvedl novou řadu SSD disků nazvanou SSD220S. Zatím se začaly prodávat dva modely s kapacitami 240 GB a 480 GB. Oba mají maximální rychlost čtení 550 MB/s a zápisu potom 450 MB/s. Nová řada se zaměřuje především na příznivé ceny.

- Letošní Computex vypukne již brzy. Asus slíbil nové ROG notebooky, ve kterých samozřejmě nebude chybět Nvidia Pascal, nová řada grafických karet. Podle dostupných informací by měl nový notebook přinést více výkonu než Titan X.

- Po svítivé základní desce z minulého týdne MSI oznámilo další dva nové kousky. Tentokrát se vrací k Titanium konceptu a obě jsou skoro celé ve stříbrném provedení. Špičková výbava, podsvícení a další bonusové funkce s sebou přinesou také vysoké cenovky.

- Prezident Nintenda promluvil o chystané konzoli NX. Tou hlavní novinkou je především fakt, že NX nemá představovat nástupce Wii U. Má jít o nový herní zážitek, Nintendo tak zřejmě zkusí představit „druhé Wii".

- AMD má v následujících týdnech představit Radeon R470 a R480, přičemž druhá jmenovaná řada bude založena na Polaris 10. Společnost je ale okolo nových karet dost tajnůstkářská a prý se na Computex neukáží.

- V HP si vzpomněli na svoji herní značku Omen a došlo k jejímu oživení. Do prodeje se chystá hned několik notebooků, ale také nový desktop a ještě k tomu velký monitor. Všechny produkty spojuje černo-červený design.

- MSI má na Computexu ukázat „VR v batohu". Unikl první obrázek přenosné virtuální reality pro „velké" headsety v podobě Oculus Rift a HTC Vive.

- Corsair ukázal nové high-end DDR4 paměti ve spolupráci s Asus. Dominator Pro ROG si půjčují tradiční design řady ROG, aby dokonale padly k základním deskám od Asusu.

- Na různá provedení GTX 1080 se můžeme díky webu VideoCardz podívat s předstihem. Karta od Gigabyte z XTREME edice přinese opět tři ventilátory, ale s novým designem a svítícím „X". Zotac chystá hned dvě verze pod svou řadou AMP! Rovněž karty od EVGA byly ukázány předčasně, edice FTW by mohla přinést vysoké takty a potěšit přetaktovávače.

- Na Kickstarter se objevila velmi zajímavá klávesnice Wooting One, která konečně přináší jiné inovace, než možnosti podsvícení a další multimediální klávesy. Má totiž analogové spínače, které poznají, jak moc jsou stisknuté. V herní praxi to znamená plynulé projíždění zatáček, přesnější pohyb vašeho hrdiny a mnoho dalšího. Navíc už se vybrala požadovaná částka.

- Acer hlásí úspěch v soutěži Red Dot Award. Mezi sedmi oceněnými produkty nechybí prohnutý herní monitor, modulární počítač Revo Build či několik notebooků.

Comments