If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hardwarový týdeník hráčů - 23/2016

Desetijádrový Core i7, Shield TV přijde do ČR, levný Radeon pro VR..

- Už můžete začít vybírat konkrétní model GTX 1080. Ty své detailně představil Gainward, který nabídne hned trojici modelů. Asus vsadil na svou značku ROG Strix a představil kartu s vysokými takty. MSI zase uvedlo hned 4 modely a další ještě chystá. Výběr nabídne také EVGA, její karty se liší hlavně uvnitř.

- Jak bude vypadat budoucnost stolních PC? Asus si ji představuje modulárně a ukázal funkční koncept takového počítače, který připomíná skládanku. Všechny komponenty jednoduše zacvaknete do sebe a není potřeba kabelů.

- Z počítačů v batohu pro VR se stal trend. Jako třetí představilo svoje řešení HP, jehož batoh patří do řady Omen.

- Láká vás Google Daydream? Potom byste rozhodně neměli kupovat chytrý telefon nyní. Současné modely nemají být kompatibilní, protože Google chce s Daydream přinést skvělý zážitek, což vyžaduje dostatečně vybavené zařízení.

- Intel oficiálně uvedl své nejvýkonnější procesory pro desktop. Pokud vám chybí výkon a přebývá spousta peněž, budete si moci pořídit 10jádrovou variantu Core i7. Další z nově představených procesorů mají 8 a 6 jader.

- Nvidia Shield TV bude konečně dostupný také v ČR. Prodávat se začne koncem června exkluzivně na Alza. V Česku už je Netflix a servery GeForce Now jsou kousek na západ, jedná se tak o ideální čas na uvedení. Ještě před zahájením prodeje se můžete těšit na recenzi.

- Mobilní VR headset GearVR se dočká oficiálního gamepadu, jeho podobu prozrazují uniklé obrázky. GearVR tak bude moci lépe konkurovat Daydream, kde se s gamepady rovněž počítá.

- Značka Zowie, která od konce minulého roku spadá pod BenQ, přichází oficiálně na český trh. Nabídne bohaté portfolio myší, podložky, ale také další příslušenství pro eSport. BenQ do ní postupně zahrne také některé řady monitorů.

- Podle očekávání jsme se dočkali představení AMD Radeon RX 480. Velkým překvapením je cena, tu AMD nasadilo na 199$ za 4GB variantu a slibuje, že karta zvládne virtuální realitu. Výkon má přesáhnout 5 TFLOPS a prodávat se začne koncem měsíce.

- Pamatujete na Scanner drona z Half-Life 2? V Rusku jeden nadšenec vytvořil věrnou repliku.

- MSI na Computexu ukázalo celou řadu novinek, včetně další generace herních notebooků, vylepšeného počítače Aegis X či malých desktopů Nightblade. Ve dvojicí vlogů se navíc můžete podívat, jak to vypadá v centrále společnosti či na jejím stánku na veletrhu. Také se objevily nové informace o počítači v batohu pro VR.

- Microsoft si nakonec nenechá Windows Holographic pro sebe. Systém pro VR/AR headsety nabídne také ostatním výrobcům. V novém koncept videu se navíc objevilo HTC Vive.

About the Author

Filip Němeček

Contributor

Comments