If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hardwarový týdeník hráčů 23/2017

Apple dělá VR/AR, batoh od Omen a mini GTX 1080 Ti.

- Cesta virtuální a augmentované reality k mainstreamu začíná vypadat mnohem lépe. Na své každoroční konferenci WWDC se totiž oběma technologiím věnovalo Apple. Vývojářům nabídne podporu a nástroje. Navíc jde o ukázku ostatním, že největší firma světa tyto technologie nepovažuje za slepou uličku.

- Nový měsíc s sebou přináší také tradiční ohlédnutí za zajímavým hardwarem z toho předchozího. Tentokrát byl hodně vidět Intel s procesory Core-X, Nvidia zase představila diety pro notebooky, které mohou nabídnout velmi lákavé rozměry. Do obchodů dorazila GeForce GT 1030.

- Vlajkovou lodí značky MSI se stal představený notebook GT75VR Titan. Zde se nehraje na kompaktnost, ale hlavně na maximální výkon. Jedna z konfigurací nabídne klidně dvojici grafických karet GeForce a tradičně výbava zahrnuje mechanickou klávesnici.

- Zotac ukázal, že technologie Max Q pro zmenšení grafických karet, nemusí najít uplatnění pouze v noteboocích. Výrobce zminiaturizoval grafickou kartu GeForce GTX 1080 Ti. Nabídne ji také s vodním blokem.

- Portfolio v období Computex 2017 rozšiřovalo také HP. Ukázány byly nové Omen desktopy a monitory. HP se rozhodlo, že svůj batoh pro VR bude prodávat jako kompaktní desktop. Ten po většinu času sedí v doku, můžete ho ale vytáhnout a proměnit v batoh plný výkonu. Pak už jen nasadíte headset.

- BenQ se vrátí do segmentu klávesnic skrze svoji eSport značku Zowie. Ještě tento měsíc má začít prodávat mechanickou klávesnici Celeritas II s vlastními spínače a jednobarevným podsvícením. Jen ta cena je poměrně vysoká.

- MSI posílilo rovněž notebookovou řadu GE. Dva nové modely GE63VR a GE73VR jsou prakticky identické, liší se hlavně velikostí. Nabídnou GeForce GTX 1070, klávesnici ve spolupráci se SteelSeries či obnovovací frekvenci displeje 120 Hz. Zaujmou hlavně „obří" reproduktory, které jsou až 3x větší než u podobných strojů.

- Logitech ukázal dva nové headsety. Začne je prodávat v červnu a konkrétně G433 přináší do portfolia designové osvěžení. Headset je jednobarevný a koupíte ho ve třech variantách. Kromě toho umí 7.1 zvuk, nabízí vyměnitelný kabel či odpojitelný mikrofon.

Comments