If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hardwarový týdeník hráčů - 24/2016

GTX 1070 i Steam Machines.

- Suora je název nové klávesnice od Roccat. Namísto všemožných přidaných funkcí a možností, se soustředí na to základní. Klávesnice svítí pouze modře, nabízí ale nastavení hned 11 úrovní jasu a také efekty.

- Valve od uvedení Steam Machines nezveřejnilo žádná prodejní čísla. Má to svůj důvod. Počet prodaných kusů jde odhadnout z odbytu Steam gamepadu a je to poměrně tragédie. Konzole se zatím nové konkurence bát nemusí.

- Gigabyte představilo GTX 1080 G1 Gaming edici. Přinese známé chlazení WindForce 3X s novým designem lopatek ventilátorů. Podsvícení na boku karty vám navíc snadno řekne, jestli se ventilátory točí či nikoliv. Takty jádra nejsou špatné.

- Zalman toho na Computex ukázal celkem dost. Potvrdil vydání mechanické klávesnice K900M s RGB podsvícením. Na trh ji doprovodí ještě model 650WO s hybridními spínače a voděodolností. Později přijdou další dvě herní klávesnice, dvojice myší a nezapomnělo se ani na skříně, zdroje a vodní chlazení.

- Také GTX 1070 od Asus bude patřit do rodiny ROG Strix. Vzhledově kartu díky stejnému chlazení DirecCU III těžko rozeznáte od výkonnější GTX 1080. Výrobce při odhalení přidal rovněž výkonnostní porovnání s referenční kartou.

- Po kratší odmlce Microsoft představil další aktualizaci pro Xbox One. Pokud jste v Preview programu, tak už můžete stahovat. Hlavní novinkou je hlasová asistentka Cortana, která u nás tradičně není podporována. Potěší ale také zlepšení herní knihovny či novinky v Xbox aplikaci pro Windows 10.

- Do prodeje se dostává nový iiyama monitor z herní řady G-Master. Model GE2288HS patří do série Black Hawk a přináší 22" TN panel s Full HD rozlišením. Mezi podporovanými technologiemi nechybí Flicker free, FreeSync od AMD či Black Tuner pro zesvětlení temných míst ve hrách.

- Také MSI ukázalo svoje modely GTX 1070 a podobně jako u Asusu, jsou velmi podobné GTX 1080 modelům. Vybrat si půjde z tradiční Gaming X edice, vodou chlazené Sea Hawk či dvojice modelů elegantní Aero řady.

- Nadšenec Nolan Moore využil starý ovladač Power Glove od Nintenda k ovládání drona. Pěst slouží k naklánění drona, prst zase ke změně výšky letu.

- Aktuální recenze hodnotí herní myš Genesis GX75 a podložku M12 Midi od zatím méně známého výrobce Natec. Myš nabízí celkem zajímavé možnosti a vzhledem k ceně může jít o dobrou volbu, pokud vás zaujme design a funkce.

About the Author

Filip Němeček

Contributor

Comments