If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hardwarový týdeník hráčů - 24/2018

Datum nových GeForce, nové headsety RIG 500 Pro, mrtvé VR pro Xbox..

- Intel opět rozšířil svůj GPU tým, který na rok 2020 plánuje konkurenci pro Radeon a GeForce. Novou posilou je Tom Forsyth, který dříve v Intelu pracoval na zrušené architektuře Larrabee.

- Kdy budou nové GeForce grafiky? Podle dostupných informací to vypadá třetí kvartál tohoto roku, což už je skoro za dveřmi. Informace pochází od výrobce chladičů pro grafiky, který očekává zvýšení zájmu o své produkty.

- CK550 je nová mechanická klávesnice od Cooler Master. Potěší hlavně fanoušky minimalismu, co se týče designu a extra funkcí. Zároveň ale nabídne kompletní RGB podsvícení a také volbu tři typů spínačů.

- Microsoft oficiálně potvrdil, co jsme vzhledem k vývoji tak nějak čekali, Xbox nedostane podporu pro virtuální realitu. Ještě před představením Xbox One X přitom šéf Xbox divize sliboval "high-end" VR.

- Headset RIG 500 od Plantronics se dočkal Pro verze a to hned ve čtyřech variantách. Nové headsety slibují kvalitnější zvukové podání a na své si přijdou také majitelé obou konzolí, kteří navíc dostanou chytře vyřešené ovládání hlasitosti. Pro PC je k dispozici ještě dražší esport varianta.

- Skříň pro designové minimalisty. Tak by se dal stručně popsat nový model Functio X od výrobce Evolveo, který se právě začíná prodávat. Skříň se rovněž může pochlubit izolací hluku a dostatkem místa uvnitř.

- Intel zasáhlo personální zemětřesení. Vedení firmy zjistilo, že měl generální ředitel vztah s kolegyní, což pravidla nedovolují. Brian Krzanich rezignoval, a než bude vybrán nový šéf, povede Intel dosavadní finanční ředitel.

- Nová recenze hodnotí 7.1 headset Trust GXT 383 Dion. Kvalitou zpracování a zvukovým podáním není vůbec špatný, celkový dojem sráží spíše méně důležité části, jako je třeba prakticky neexistující design externí zvukové karty.

About the Author

Filip Němeček

Contributor

Comments