If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hardwarový týdeník hráčů - 25/2015

Nové grafiky Radeon oficiálně, konkurence pro Twitch, vylepšená Mamba...

- Twitch musí začít počítat s vážnou konkurencí. Myšlenka služby speciálně pro streamování her se totiž zalíbila YouTube a dočkali jsme se představení YouTube Gaming. Nová služba bude fungovat odděleně a kromě webu přinese mobilní aplikace. Odstartuje již brzy, nejdříve ale pouze pro „vyvolené" země.

- Headset Kraken Pro od Razer se dočkal nové verze. Přináší sice jen drobné novinky, mezi kterými nechybí ovládání hlasitosti na kabelu. Na druhou stranu cena zůstala beze změny. Jen si u případného nákupu dejte pozor, abyste koupili správnou verzi.

- Virtuální realitu dneska tvoří již kde kdo. Jak ale rozhodnout, jaké řešení přinese ten nejlepší zážitek? Na starost si to vzal Futuremark. Známý tvůrce programů na měření výkonů počítačů oznámil práce na VRMark. Dostupný bude letos a za pomoci software i hardware detailně jednotlivá řešení ohodnotí.

- EVGA rozšiřuje nabídku zdrojů SuperNOVA o dva kousky, jenž by měly uspokojit i ty náročnější hráče. Oba mají certifikaci účinnosti „80 Plus Gold" a výrobce také věří použitým součástkám, že dává 7letou záruku. Levnější model nabízí výkon 550 W, za menší příplatek pak můžete mít ještě o 100 W více.

- KONEČNĚ! Jak jinak také reagovat na oficiální představení nových grafik od AMD. Čekali jsme velmi dlouho a Nvidia si mohla užít klidné období bez konkurence. Nová řada se nakonec jmenuje Radeon Fury a ceny jednotlivých modelů víceméně sedí s dřívějšími spekulacemi. Top modely mají označení jádra Fiji a najdeme mezi nimi také dvoučipovou kartu. V neposlední řadě zaujala také Radeon R9 Nano, délka této karty je totiž pouze 15 cm a hodí se do malých strojů.

- Razer představil novou verzi myši, kterou označuje za nejpokročilejší na světě. Jde o model Mamba. Nová verze přináší vylepšený senzor, jenž zvládne přehnaných 16 tisíc DPI. Velkou novinkou je také možnost, nastavit si potřebnou sílu pro kliknutí. K dispozici bude ve dvou variantách. Záleží, jestli chcete hrát bezdrátově.

- Nově oznámený gamepad od SteelSeries bude kromě Windows fungovat také ve spojení s Android zařízeními. Jmenuje se Stratus XL a až na drobné designové změny se velmi podobá dřívější verzi pro systém iOS. Dostupný bude v červenci.

- A další gamepad. Sony bude slavit 20. výročí PlayStationu v Evropě. Při této příležitosti se bude na podzim prodávat Anniversary edice posledního Dualshocku. Retro šedou z prvního PlayStation doplní barevné logo. Kusově půjde opět o limitovanou edici.

About the Author

Filip Němeček

Contributor

Comments