If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hardwarový týdeník hráčů - 29/2016

Nová konzole od Nintenda, hromada grafických karet nebo Magnetická levitace.

- Minulý týdeník o fous nestihla novinka s doporučenou cenou GTX 1060, tak pro úplnost tento týden. Nvidia českou cenu nereferenčních karet nasadila na 7599 Kč včetně DPH. Samozřejmě je pouze orientační, v praxi bude záležet na výrobci, typu chladiče a tak dále. Kromě toho má být v srpnu 3GB varianta.

- Asus lehce ukázal, jaké varianty GTX 1060 má v plánu. Kromě nejvýkonnějšího Strix modelu nabídne ještě Turbo (opět zřejmě bez přetaktování) a ještě bílou kartu Dual. Na detaily si ale musíme počkat, pravděpodobně ještě tak týden.

- Nereferenční Radeon RX 480 karty zatím v obchodech nejsou. Podívat se ale zatím můžete, jak budou některé vypadat. Svůj model uvede PowerColor, Gigabyte, MSI, Sapphire, Asus či XFX a zřejmě ještě další výrobci.

- Windows 10 upevnil vedoucí pozici mezi hráči na Steamu. Oproti dříve populárnímu Windows 7 má už velký náskok. Valve také začalo ve statistikách sledovat headsety pro virtuální realitu. Nepřekvapivě zde vede HTC Vive, protože zkrátka pro jeho používání potřebujete SteamVR.

- Zotac také ukázal svoje GTX 1060. Kromě tradiční AMP verze uvede také Mini, jak asi tušíte z názvu, druhý model bude lákat hlavně na malé rozměry. Na rozdíl od ostatních už Zotac prozradil také takty obou svých modelů.

- Magnetická levitace. Právě tak Corsair označuje technologii u nových ventilátorů z ML série. Má zajistit lepší průtok vzduchu a také nižší hlučnost. Vybrat si budete moci ze dvou velikostí a také tří barev podsvícení, pokud budete chtít svítící model.

- Myš Abyssus od Razer se podobně jaké další modely dočkala vylepšené V2 verze. Za stejnou cenu nově dostanete lepší senzor (zvládne až 5000 DPI), více tlačítek a také další barvy podsvícení. Prodávat se má začít brzy.

- Nestačí vám kapacita tradičních SSD? Samsung vám prodá nový model z řady 850 EVO, který nabízí rovnou 4 TB místa. Kromě obří kapacity je obří také cena novinky.

- Asus nakonec nabídne ještě další model GTX 1070. Půjde o verzi Dual v bílém provedení. Chlazení ale není DirectCU.

- Nintendo představilo novou konzoli. Prodávat se začne v listopadu a v balení najdete rovnou 30 her. Nintendo NX to ale není. Místo toho se společnost rozhodla oživit NES ve speciální Classic edici. Design bude stejný, konzole bude ale znatelně menší. Z her vám bude muset stačit 30 vybraných klasik přímo v konzoli. Potěší také rozumná cenovka.

Tagged With
About the Author

Filip Němeček

Contributor

Comments