If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hardwarový týdeník hráčů - 3/2016

Velký pohled na VR, levnější R9 Nano a nová výbava ROG.

- Jako milý vstup do nového roku oznámilo AMD sražení ceny u miniaturní karty Radeon R9 Nano. Nejde o běžné několikastovkové zlevnění, ale v přepočtu slevu 3 tisíce korun. Za pár dnů se sleva dostala v podobné výši také k nám.

- Na proběhlém CESu se ukázalo také několik novinek z rodiny Asus ROG. Například mechanická klávesnice Claymore s oddělitelnou numerickou částí, myš Spatha, která může fungovat drátově i bezdrátově či dokovací stanice pro grafickou kartu. Ukázán byl také nový desktop s dvojicí GTX Titan X a chytrým náramkem ROG Band.

- 29. února bude po dlouhé době zajímavé datum. Valve s HTC si ho vybrali pro spuštění předobjednávek headsetu HTC Vive. Cenu a finální design ale mají v plánu ukázat pár dnů předem.

- AMD nezapomíná na svou procesorovou nabídku a představilo A10-7890K pro patici FM2+. Nový model představuje aktuální vlajkovou loď a nejvýkonnější kus křemíku, který rival Intelu nabízí.

- SteelSeries podrobněji odhalilo novinku Rival 700, to je ta první myš s OLED displejem. Senzor bude možné vyměnit za laserový model a do budoucna se chystají další možnosti. Rovněž vyměníte také kabel, v balení s myší budou dva. Poslední vyměnitelnou částí je horní kryt, také zde výrobce počítá s řadou možností. Navíc už byla nastíněna cena.

- Wraith je název nového chladiče, který bude AMD přibalovat k vybraným procesorům. Jeho výkon je stejný jako u předchůdce, dramaticky byl ale snížen vydávaný hluk, což výrobce dokazuje na videu.

- Nový speciál si bere na mušku virtuální realitu. Dozvíte se například, že samotný koncept je dost starý či to, jak neslavně dopadla v minulosti Sega a Nintendo se svými pokusy. Velké pozornosti se dočkali aktuální hráči ve světě VR a nechybí krátký pohled do budoucna. Virtuální realita není totiž pouze pro hry.

- Roccat se připomíná a odhaluje nový headset Renga. V portfoliu výrobce se zařadí na levnější konec, ze standardní výbavy headsetů novince ale nic nechybí. Navíc headset díky 3,5mm jacku připojíte prakticky ke všemu. Prodávat se začne koncem února.

About the Author

Filip Němeček

Contributor

Comments