If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hardwarový týdeník hráčů - 31/2016

Titan X se vrací na trůn, další RX480, rozšíření řady MX300...

- Čekání na architekturu Kaby Lake od Intelu už se krátí. Šéf společnosti potvrdil, že čipy už putují k výrobcům počítačů.

- V Nvidia si řekli, že už asi dlouho neukázali novou kartu a tak byl oficiálně představen Titan X. Název je stejný jako minulý rok. Nová karta si opět bere titul té nejvýkonnější a má přinést zhruba výkon 11 TFLOPS. Nvidia také odhalila, na jaké publikum s Titan X míří a do budoucna možná půjde o samostatnou značku.

- Pokud jste ještě nevybrali vhodný model Radeon RX 480, tak PowerColor právě představil svého „červeného ďábla". Model Red Devil se má v nejbližších dnech začít prodávat. K dispozici bude pouze v 8GB variantě.

- Podle nejnovějších čísel získalo MSI prvenství na trhu s herními notebooky. Výrobci aktuálně patří skoro 20 %, na druhém místě je Asus. Herní notebooky ale pořád patří mezi nepatrný podíl notebooků, patřím jim asi 3 % trhu.

- Nitro+ od Sapphire je další opožděný model Radeon RX 480, který byl konečně představen. Boční podsvícené logo může reagovat třeba na teplotu procesoru nebo rychlost ventilátorů. Sapphire se také chlubí propracovaným chlazením.

- Nový notebook Asus ROG G701 má sloužit jako alternativa pro starší model GX700. Druhý zmiňovaný je totiž chlazený vodou pomocí obřího externího chladiče. Nyní tak Asus vydává G701 bez chlazení pro hráče, kteří neplánují taktovat. Ve výbavě nechybí top procesor a desktopová GTX 980. Prodávat se bude také 4K model.

- Dlouho nepoužívané Xbox Live přezdívky už nebudou zabrané na věky věků. Microsoft v polovině září mění pravidla, a pokud se ke svému účtu po dobu 5 let nepřihlásíte, tak si váš gamertag bude moci vzít někdo další.

- Intelu se asi 14nm výrobní proces zalíbil a podle uniklých informací plánuje ještě jednu architekturu, která ho využije. Jmenuje se Coffee Lake a mimo jiné má přinést do notebooků 6jádrové procesory. Nová architektura by měla příští rok existovat vedle očekávaného Cannon Lake s 10nm procesem.

- SSD disk Crucial MX300 s kapacitou 750 GB už nebude ve své nové řadě osamělý. Výrobce představil další velikostní modely (275 GB, 525 GB a 1 TB), které mají nabídku brzy doplnit. Také nové přírůstky dostaly příjemné cenovky. V srpnu potom dorazí ještě M.2 formát těchto disků.

- O chystaných kartách Radeon RX 460 a RX 470 se díky poslednímu úniku ví vše. Nechybí ani ukázky výkonu, RX 470 si má na ultra nastavení a Full HD rozlišení v pohodě poradit s hrami jako je Doom, Battlefield 4 či nový Hitman. RX 460 míří na e-sport hry typu Overwatch, Dota 2 či CS:GO.

About the Author

Filip Němeček

Contributor

Comments