If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hardwarový týdeník hráčů - 34/2015

Inspirace čínské konzole, rozšíření robo-pavouků, AMD má problém...

- V Číně vedle falešných zařízení od Apple brzy koupíte také „domácí" verzi nové konzole. Jeho tvůrci si půjčili design od PlayStation 4, gamepad od Xboxu One a hádejte, kde si bere inspiraci název „Ouye". Konzoli bude pohánět Android. Také bylo zveřejněno, kolik času zabral návrh designu.

- Že jsou na Steamu dost populární hry od Valve asi víte. Jsou překvapivě populární až moc. Známý Steam Spy přišel s informací, že více než polovina času stráveného ve hrách je právě v těch od Valve. Zbylé tisíce ostatních her se musí spokojit se zbytkem pozornosti.

- Razer odhalil, jak plánuje využití novou technologii RealSense od Intelu. Z počátku budou klíčové dvě oblasti. Jimi bude virtuální realita a také streamování, samotní streameři se mohou těšit na zajímavé vychytávky.

- Pamatujete si ještě na několik robotických pavouků, které šéf Intelu ovládal gesty s chytrým náramkem? Tato robotická armáda se znatelně rozrostla a naučila se novým kouskům. Dokonce se nebojí ani tancovat.

- Na trhu s grafickými kartami začíná být pořádně zeleno. Podle aktuálních informací výrazně klesl podíl těch s logem AMD Radeon a Nvidia se tak dostala až za hranici 80% podílu mezi grafikami.

- G.SKILL ukázal rychlé DDR4 paměti s frekvencí 4266 MHz. Nejedná se přitom o výsledek po náročném taktování a chlazení dusíkem. S tímto taktem se budou paměti standardně prodávat, zatím ale není známo za kolik.

- Ve světě monitorů se tentokrát objevila novinka od Asusu. Přesněji se jmenuje MG278Q a jedná se o 27" panel s obnovovací frekvencí 144 Hz a podporou AMD FreeSync. Rozlišení činí 2560 × 1440 pixelů a potěší také trojice USB 3.0.

- Nvidia GTX 950 je konečně oficiální. Společně s představením referenční karty ukázalo svoje verze také MSI. Můžete si vybírat hned ze 3. Je tu tradiční Gaming edice s chlazením Twin Frozr V, Armor2X a pak „obyčejná". Všechny jsou přetaktované.

- Přetaktování procesorů již brzy nebude doménou pouze těch desktopových. Intel pracuje na mobilních „K" Skylake čipech, jenž přetaktování umožní. Více informací má být zveřejněno na veletrhu IFA.

Comments