If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hardwarový týdeník hráčů - 35/2016

Intel skočil do VR, displej pro „soukromí“ a Deus Ex k procesoru.

- Cooler Master má nový headset MasterPulse, který zároveň slouží jako start celé nové řady. Novinka je určena také pro hudební nadšence a mikrofon je poměrně diskrétně schovaný. Technologie Bass FX zase umožní, abyste si úpravou zvýraznili nižší frekvence.

- Lenovo je další výrobce s desktopem, který byl inspirován krychlí. Model Y710 Cube je ale určen na přenášení a má speciální úchop. Snadno se tak můžete vydat na LANku. K dispozici bude celá řada konfigurací. Také bylo představeno nové herní All-in-One. V tomto případě „herní" znamená třeba přítomnost GeForce GTX 1080.

- Mechanické klávesnice jsou v kurzu. Nově je začne nabízet také Kingston pod svou herní značkou HyperX. První klávesnice drží tradiční rozložení, klávesy svítí červeně a lze si vybrat z několika efektů. Jako spínače byly použity Cherry MX Blue, do budoucna má přijít varianta s dalšími typy spínačů.

- Gigabyte doplnilo svoji nabídku grafických karet o GTX 1060 XTREME. Jedná se o 6GB model s novou revizí WindForce 2X chlazení a tradičně vysokými takty.

- Intel představil svoji vizi headsetu pro virtuální realitu. Zatím je hodně v počátečních fázích. Project Alloy nepotřebuje k fungování počítač a díky RealSense kamerám zvládá mapovat prostředí okolo uživatele a třeba přenést do VR světa jeho ruce nebo předmět, který zrovna drží. Na prototyp to v ukázce vypadalo velmi dobře. V živém demu nechyběl ani humor.

- Ve světě grafických karet se chystá velká novinka. Nejde ale o inovaci od Nvidia či AMD, nýbrž novou verzi sběrnice PCI-Express. Sledovat novinky o sběrnicích není tak zábavné, každopádně standard 4.0 má přinést konec dodatečných kabelů pro napájení a dvojnásobnou propustnost v porovnání s aktuální verzí. Dočkáme se příští rok.

- Nový displej od HP pro notebooky má velmi nízké pozorovací úhly a ze strany neuvidíte nic. Jedná se ale o záměr. Technologie Sure View má zajistit, aby na displej viděl pouze majitel notebooku a nikdo další, navíc ji lze velmi snadno aktivovat a deaktivovat. Nejdříve ji dostanou notebooky EliteBook.

- Plánujete nákup nového procesoru? AMD se rozhodlo lákat pomocí nového Deus Ex: Mankind Divided. Hru dostanete při nákupu 6jádrových a 8jádrových FX procesorů a hlavních českých prodejců počítačů a komponent.

- HP ukazuje, že to s herní značkou Omen myslí vážně. Brzy se má začít prodávat nový 17" notebook s grafickými kartami GTX 1060 a GTX 1070. Nabídne také 4K displej s podporou Nvidia G-Sync. Podrobnější specifikace ale zatím výrobce neuvedl. Kromě toho byl potvrzen nový prohnutý monitor, opět s G-Sync.

About the Author

Filip Němeček

Contributor

Comments