If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hardwarový týdeník hráčů - 37/2015

Apple míří mezi konzole s Apple TV, skvělý robot BB-8...

- Gigabyte vybavil novou základní desku mimo jiné také rozhraním Thunderbolt 3. Využít jde skrze dvojici nových USB 3.1 a oproti předchozí generaci přináší až dvojnásobné rychlosti. Novinka dále nabídne třeba dostatek SATA Express či duální BIOS pro případ nouze.

- OSVR (iniciativa pro open-source virtuální realitu) pokračuje dobře. Brzy bude k dispozici nová verze vývojářského headsetu, na webu zase nově najdeme vybraný VR obsah. Rovněž se stále zapojují nové a nové firmy. Celkem jich je už 230, v poslední době bych bylo nabráno 60. Zapojil se také Intel.

- Čekáte na letošní pokračování Star Wars? Určitě vám v traileru neunikl „nový R2-D2" neboli koulející se robot BB-8. Toho si můžete pořídit již nyní díky Sphero. Robot toho umí spoustu, včetně přehrávání holografických zpráv. Jen cenově se vůbec nejedná o levnou hračku.

- Letošní ročník extrémního turnaje Asus ROG Extreme Gaming si vybral další zajímavé místo pro své konání. Hrát se bude v prostorách vyhlídky UFO. Sledovat půjde on-line, objeví se také známí komentátoři. Přenos začíná v sobotu 12. září v 19:00.

- Nejnovější rozšíření herní ROG řady od Asus je desktop s označením G11. O výkon se postará Skylake Intel Core i7 v kombinaci s GTX 980. V konfiguraci bude možnost až 32GB rychlé DDR4 operační paměti či 256GB SSD disk s PCIe rozhraním. Cena a dostupnost zatím oznámena nebyla.

- Xbox One gamepady s dodatečnými tlačítky na zadní straně jsou v módě. Ten poslední představil PowerA a nazval ho Fusion Pro. Oproti Elite Xbox One gamepadu či Wildcat od Razeru toho nenabízí tolik, bodovat ale může skoro poloviční cenou oproti zmíněným konkurentům.

- Nově představená Apple TV bude díky podpoře her cílit na nové publikum. Kromě známých mobilních her se chystá také několik exkluzivních titulů. Třeba Harmonix chystá hudební Beat Sports a na své hře pracuje také bývalý Medal of Honor producent. Novinka Xbox One a PlayStation 4 asi neohrozí, to ale neplatí pro Android konzole.

- V Gigabyte si řekli, že asi nabízí málo grafických karet. Proto byla nyní představena nová Xtreme řada, jenž míří na skutečné nadšence a přinese hlavně vysoké takty. Zatím byla z této řady představena pouze GTX 950.

- Microsoft opět trošku více upřesnil, jak to bude s novým rozhraním pro Xbox One. Jako úplně první se dočkají ti nejaktivnější členové Preview programu. Pro ně by mohla nová aktualizace být uvolněna ještě tento měsíc. Její instalace bude pro všechny členy Preview programu volitelná. Nový screenshot zase ukazuje vyladěnější rozhraní od doby, co bylo na letošní E3 představeno.

Comments