If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hardwarový týdeník hráčů - 38/2016

Vojenský Xbox, cena Oculus Touch a pěkný headset.

- Díky evropskému prodejci Media Markt už známe cenu pohybových ovladačů Oculus Touch, která není zrovna malá. Začít se mají prodávat koncem listopadu s cenovkou 199€, což je u nás něco málo přes 5 tisíc korun.

- SteelSeries doplnilo svoji řadu myší o novinku Rival 500. Je určena hráčům, kteří potřebují při hraní MOBA či MMO her dostatek tlačítek. Pro palec jich je tak připraveno rovnou šest, jsou ale provedena dost odlišně než u konkurence. Díky novému designu tlačítek se mají také mnohem lépe používat. Ve výbavě dále nechybí ani vibrace či všesměrové kolečko.

- MSI dovedlo svůj batoh pro virtuální realitu z fáze prototypu do té finální. Jmenuje se MSI VR One a celkem se změnil, hlavně je mnohem lehčí. Vážit má okolo 3,6 kg. Vybaven je potom procesorem Intel Core i7 a grafickou kartou GeForce GTX 1070.

- Vojenská zelená je barva nové edice 1TB verze konzole Xbox One S. Určena je pro fanoušky Battlefield 1, hru najdete v balení společně s jedním měsícem služby EA Access. Česká cena je celkem příjemná, prodávat se nový model začne krátce před vydáním Battlefield 1.

- RGB podsvícení už je všude. Výrobce NZXT uvedl novou řadu ventilátorů Aer RGB, které zvládnou svítit všemi barvami a umí také různé efekty. Potřebujete k nim ale krabičku HUE+, aby je mohla ovládat. Tu výrobce uvedl už dříve, když představil RGB LED pásky do skříně.

- Sharkoon se nezastavuje a uvádí další myš. Skiller SGM1 má ve výbavě Omron spínače, RGB podsvícení, pětici tlačítek pro palec či závaží pro nastavení váhy. Samozřejmě nesmí chybět možnost pro vysoké DPI (maximálně 10 800) a také RGB podsvícení.

- Živo je také u Plantronics. Odhalen byl stylově vypadající headset RIG 600. Od předchozích modelů se dost liší po stránce designu a nesází na kompletní modularitu. Podle výrobce se hodí také na poslouchání hudby, stačí pouze vyměnit kabel, abyste se zbavili velkého mikrofonu s funkcí potlačení okolního hluku.

- Logitech byl nakupovat. Firma oznámila akvizici výrobce Saitek, který se specializuje na periferie pro letecké či závodní simulátory. S novou posilou v portfoliu by se Logitech mohl vrhnout také na virtuální realitu, další headset ale nečekejte.

About the Author

Filip Němeček

Contributor

Comments