If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hardwarový týdeník hráčů - 39/2015

Novinky Mad Catz či Asus, grafický výkon desktopu v notebooku či „Oculus Ready“.

- Mini počítač od Asusu ROG G20 se dočkal nové verze. Hlavní novinkou je samozřejmě výměna procesoru, v G20CB najdete nepřekvapivě aktuální Skylake. Na výběr je rovněž také několik grafických karet, mezi hromadou GeForce se objevila i jedna AMD Radeon.

- Internet Explorer bude na Xbox One poslán do důchodu. Microsoft ho plánuje nahradit Edge - novým prohlížečem z Windows 10. Zatím nebylo odhaleno, kdy ke změně dojde. Možná dorazí společně s finální verzí nového rozhraní pro konzoli v listopadu.

- Tvůrce Oculus Rift sdělil v zahraničním rozhovoru několik novinek. Odpověděl třeba na to, jak vnímá konkurenci, či jak plánují nasadit cenu finálního headsetu. Rovněž osvětlil spolupráci s Microsoftem, ta se týká především integrace do Windows 10.

- Mad Catz odhalilo novou z dlouhé řady podrobně přizpůsobitelných myší R.A.T. Jmenuje se Pro S a kromě standardních funkcích, typických pro tuto řadu, přinese překvapivě optický senzor a také velmi nízkou hmotnost. Rovněž cenovka je na poměry R.A.T. celkem příjemná.

- Microsoft nám v detailním videu předvedl nové uživatelské rozhraní. Majitele konzole určitě potěší informace, že slíbené zrychlení je opravdu zde. V některých částech třeba kompletně odpadlo nahrávání. Členům Preview programu už chodí také pozvánky na vyzkoušení. To ale není moc dobré dělat, jedná se o velmi ranou verzi a problémů je celá řada.

- Asus se vytasil s dalším 27" monitorem pro hráče, primárně je určen pro fanoušky stáje Radeon. Nabízí totiž podporu pro technologii AMD FreeSync, zabraňující trhání obrazu. Dalé nabízí také obnovovací frekvenci 144 Hz, standardní odezvu 1 ms a celou řadu herních funkcí.

- Nvidia s mobilními grafikami dohnala po stránce výkonu ty desktopové. Docela jednoduše. Prostě představila verzi desktopové GTX 980, kterou již brzy najdeme v herních notebookách. Kromě výkonu to znamená možnosti přetaktování a také přípravu na náročný Oculus Rift.

- Mad Catz kromě myši oznámil ještě nový headset. Nový ale úplně není, jedná se o starší kousek, který je v nové verzi vylepšený hlavně 7.1 zvukem oproti dřívějšímu stereu. Mikrofon je nyní duální a pomocí dodávaného softwaru si můžete změnit tón hlasu.

- Lian Li ukázalo dvojici malých skříní s povedeným designem a ROG certifikací. Jsou z hliníku a díky promyšlenému designu do nich dáte více komponent, než by se mohlo na první pohled zdát. Jen se připravte na trošku vyšší ceny.

- Jak při nákupu nového PC poznáte, že v pohodě zvládne Oculus Rift? Nemusíte nic řešit, Oculus to vyřeší za vás. Oznámen byl nový program, díky kterému se budou některé počítače prodávat s „Oculus Ready" nálepkou. Ta zajistí, že bude headset po připojení bezproblémově fungovat. Zatím se zapojili tři výrobci počítačů.

Comments