If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hardwarový týdeník hráčů - 39/2016

Myš s měřením tepu a potu, GoW4 ke grafikám...

- Výrobce Killer uvedl novou herní síťovou kartu E2500. Novinky užilo MSI a rovnou představilo základní desku Z170 Gaming M6, která ji obsahuje. Killer E2500 zvládne samostatně přiřadit síťovou prioritu hrám či vybraným stránkám před „méně" důležitými činnostmi.

- Trust představil headsetovou novinku GXT 353. Připojuje se skrze USB a je kompatibilní také s PlayStation 4. Headset umí vibrační basy a nechybí ovládání, místo kabelu je ale na levé mušli. Prodávat se má již brzy.

- Nvidia rozdává další hru k nákupu grafické karty. Při koupi GeForce GTX 1070 nebo GTX 1080 nyní dostanete kód ke stažení Gears of War 4. Nvidia také zveřejnila video, jak si nové Gears of War zahrajete právě na GTX 1080.

- E-shopy tento týden skoro o polovinu zlevnily headset Logitech G633 Artemis Spectrum, který přišel na trh s cenovkou okolo 5 tisíc korun. Na Alza a CZC už zase stojí víc, ale skrze Heureka ho ještě seženete levněji.

- Pamatujete ještě na myš Mionix, která měří srdeční tep a pocení? Nakonec se přece jen stane realitou. Výrobce ji plánuje začít prodávat příští měsíc. Odhaleny byly další parametry myši, jako třeba maximum 12 tisíc DPI, Omron spínače a podobně. Vývojáři dostanou přístup k senzorům, aby případně mohli své hry přizpůsobit.

- Bohatá nabídka GTX 1080 se ještě rozrůstá díky MSI. Výrobce totiž letos slaví 30 let v byznysu a při této příležitosti ukázal výroční vodou chlazenou variantu GTX 1080.

- Microsoft do svých řad přijmul posilu pro AR/VR. Mark Bolas dříve působil jako významný výzkumník na univerzitě a v jeho MxR Lab odstartoval třeba Oculus Rift nebo střílečka Raw Data pro VR. V Microsoftu se bude zřejmě podílet na HoloLens.

- Pokud si náhodou chcete dopřát opravdu kvalitní a drahý headset, tak vám to Asus umožní s novým ROG Centurion. Každá mušle obsahuje rovnou pět měničů pro prostorový 7.1/5.1 zvuk. Centurion zvládne potlačit až 90 % okolního hluku, nabízí vyměnitelné náušníky (v balení jsou dva typy) či má třeba nastavení, které zvýrazní nepřátelské kroky ve střílečkách.

About the Author

Filip Němeček

Contributor

Comments