If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hardwarový týdeník hráčů - 40/2016

Datum GTX 1050, aktualizace DeathAdder od Razer...

- Říjen má přinést hned dvě nové grafické karty od Nvidia. Konkrétně modely GeForce GTX 1050 a GTX 1050 Ti namířené hlavně proti Radeon RX 470. GTX 1050 Ti z dostupných informací vypadá jako přímý nástupce GTX 950 a má dorazit v polovině měsíce.

- Ve Finsku se objevilo chytré využití augmentované reality. Běžnou lezeckou stěnu lze pomocí projektoru a speciálního software proměnit skoro k nepoznání. Při lezení si pak můžete zahrát několik her, třeba variaci na Pong s kamarádem.

- Myš Razer DeathAdder je v herním světě už od roku 2006 a podle výrobce jde vůbec o nejprodávanější model. Nyní Razer uvádí novinku v podobě DeathAdder Elite. Nabízí senzor 5. generace s 16 tisíc DPI a vlastní spínače ve spolupráci s Omron (mají vydržet 50 milionů kliků). Kromě toho nechybí ani další menší novinky.

- Windows 10 už běží na více než 400 milionech zařízenírůst se ale zpomalil s vypršením možnosti, upgradovat zdarma. Microsoft stále doufá v miliardu, do roku 2018 to ale nebude. Na Steamu už používá Windows 10 každý druhý.

- HAL3000 uvádí další sestavu, tentokrát se vrací model Zeus v třetí generaci. Konfigurace zahrnuje Intel Core i5-6500 společně s 8 GB operační paměti a Radeon RX 470 od Sapphire. O úložiště se tradičně stará kombinace SSD + HDD.

- Naivní? Přehnaně ambiciózní? Šílené? Zhruba tak nějak by se zpětně daly popsat ambice Microsoftu před uvedením Xbox One. Xbox divize, kterou v té době vedl ještě Don Mattrick, plánovala prodat 200 milionů konzolí. Pomoci mělo zaměření na televizní obsah, aby se Xbox stal jediným nutným zařízením pro obývák.

- DeathAdder myš nebyla jediný aktualizovaný produkt tento týden. Razer se podíval také na headset Kraken a představil verzi V2. Měniče povyrostly ze 40 mm na 50 mm, díky čemuž mají nabídnout ještě lepší podání. Zlepšena byla také konstrukce pro větší odolnost a flexibilitu.

- Ve speciální edici seženete i operační paměť. Corsair představil nové modely Dominator Platinum, které vyrobí v omezeném množství. Nabízí dvě exkluzivní barvy - matnou černou a lesklou stříbrnou. Základní takt činí 3200 MHz, všechny moduly jsou vybírány tak, aby snadno zvládly přetaktování na 3600 MHz.

About the Author

Filip Němeček

Contributor

Comments