If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hardwarový týdeník hráčů - 42/2015

Pěkný Star Wars notebook, funkční Thorovo kladivo...

- Asus představil nabušenou mini-ITX desku z řady ROG Maximus VIII. Výrobce si věří a hlásá, „ať zkusíme najít lepší kousek od konkurence se stejnými rozměry". Desce ze standardní výbavy prakticky nic nechybí, nabízí také WiFi a bohaté příslušenství.

- Kolem světa Star Wars je aktuálně živo a třeba takové HP si už vybralo svoji stranu - tu temnou. Speciální edice notebooku řady Pavillon zaručeně potěší fanoušky tohoto univerza. Kromě speciálního designu najdete spoustu Star Wars obsahu také uvnitř. Bohužel na hry notebook moc nebude, maximálně na ty nenáročné.

- Malé desktop počítače Nightblade od MSI se dočkaly druhých verzí. Hlavní novinku představuje výběr ze Skylake procesorů či M.2 port pro připojení SSD. Nechybí také nové USB 3.1 a výrobce přidal rovnou také Typ-C.

- Po delší době o sobě dává vědět SteelSeries a to pomocí odhalení nové myši. Rival 100 přinese spíše tradičnější design zaměřený na funkčnost a standardní počet tlačítek. Jeho předností má být optický senzor PixArt, který se klidně může měřit s dražšími konkurenty.

- Asus představil také notebook G752 z ROG edice. Lákal na něj už na IFA, nyní je odhalen včetně detailů. Procesor bude Intel Core i7 Skylake a grafickou kartu si bude možné vybrat. Nejvyšší bude GTX 980M. Nechybí podsvícená klávesnice či DDR4 paměti. Také stříbrný design v kombinaci s oranžovou vypadá zajímavě.

- Xbox One ovladač půjde již brzy používat bezdrátově také s PC. Microsoft by měl v průběhu října vydat USB adaptér, výhodnější než koupě micro-USB kabelu ale zdaleka nebude.

- Máme tu dvě nová SSD. Tu zajímavější informaci představuje jejich výrobce. Mezi SSD se teď vrhnul Zotac, který zatím známé hlavně díky grafickým kartám. První modely nabízí 240 či 480 GB a také 4jádrový řadič a funkce na ochranu dat.

- Allen Pan vytvořil „funkční" Mjolnir neboli Thorovo kladivo. Funguje díky silnému elektromagnetu a čtečce otisků prstů. Potom už stačí jen nějaký železný podklad, jako třeba výko od kanálu, a může začít trolling nic netušících kolemjdoucích. Allen je totiž vždy vyzve, ať zkusí kladivo zvednout...

- Nestahujete ovladače pro grafickou kartu skrze GeForce Experience? Brzy už prakticky nebudete mít na výběr. Nvidia se rozhodla aktualizaci ovladačů propojit právě s GeForce Experience. Na webu se budou objevovat pouze jednou za čtvrt roku. Zároveň se v GeForce Experience Beta objevily nové funkce.

Comments