If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hardwarový týdeník hráčů - 42/2016

PSVR s Xbox One, SSD disky od WD a nižší požadavky Oculus Rift.

- Virtuální realita v podání Oculus Rift je o kousek dostupnější. Headset sice zlevněný nebyl, ale pro jeho používání díky nové funkcionalitě stačí slabší počítač. Konkrétně byly hardwarové nároky sníženy procesor Intel Core i3 a grafickou kartu s výkonem Nvidia GTX 960.

- Nový Sharkoon headset se kromě klasické výbavy může pochlubit také modulárním kabelem či vyměnitelnými náušníky (balení obsahuje ještě látkové). Příjemná je také hmotnost a potěší nízká cena, novinka Skiller SGH-1 Gaming Headset se bude prodávat za necelých šest stovek.

- Při pohledu na novou skříň od DeepCool vás rozhodně nenapadne, že není originální. Především první strana zaujme hned na první pohled, v jejím středu je vystavena část vodního chlazení. Uvnitř je dostatek místa a bude si možné vybrat z černé a bílé varianty. Cena odhalena zatím nebyla.

- Na trhu SSD disků se objevila další konkurence. Tentokrát se jedná přímo o Western Digital - velkého a známého výrobce tradičních pevných disků. Nové SSD s logem WD seženete v řadách Blue a Green. Podobně jako u HDD platí, že u Blue dostanete větší výkon a tato řada už se u nás také prodává. K dispozici jsou rovněž M.2 modely.

- Roccat nechce trh podložek pro myš podcenit. Proto v nově odhalené řadě Taito 2017 nabídne hned čtveřici velikostí. Vybrat by si tak měl opravdu každý.

- Výrobci ve snaze o inovaci přidávají na své myši celou řadu vychytávek a rozšíření. Tt eSports se u myši Black EP rozhodlo pro snímač otisků prstů. Díky nové myši se tak můžete třeba přihlásit do systému, zamknout si důležité soubory a tak podobně. Ve výbavě nechybí programovatelná tlačítka, Omron spínače či senzor s maximem DPI 5700.

- Aktuální ovladače pro Radeon karty z minulého týdne (pro Mafia 3 a Gears of War 4) dostaly WHQL certifikaci. Kromě toho AMD přidalo podporu pro funkci, která umožňuje, aby Oculus Rift fungoval na slabších strojích než doposud.

- Co se stane, když nové PlayStation VR připojíte místo k PlayStation 4 třeba k Xbox One? Odpověď, že nebude fungovat, překvapivě není správná. Jeden z majitelů se rozhodl VR headset k Xboxu připojit a ten částečně funguje. Prý je něco podobného možné také s PC.

- Asus ukázal několik fotek chystané mechanické klávesnice ROG Claymore. Má jít o tu nejlepší klávesnici, kterou půjde s tímto logem pořídit. Na detailnější informace je zatím ale brzo. Potěšit může také oddělitelný numerický blok.

About the Author

Filip Němeček

Contributor

Comments