If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hardwarový týdeník hráčů - 43/2016

GTX 1050 oficiálně, headset pro milovníky Gears of War...

- Nvidia konečně utnula spekulace a odhalila nejnovější přírůstky do řady Pascal. Modely GTX 1050 a GTX 1050 Ti jsou určené hlavně pro hráče populárních e-sport her. U většiny z nich Nvidia slibuje plynulých 60 snímků za sekundu. GTX 1050 Ti má být také o 40 % výkonnější než Radeon RX 470, byť Nvidia tento model přesně nespecifikovala. Karty jsou navíc levnější, než se čekalo.

- Nové herní monitory od Samsungu přijdou s technologií Quantum Dot. Jedná se o prohnuté modely s velikostmi 24" a 27". Bohužel oba nabízejí pouze Full HD rozlišení. Na druhou stranu nová technologie slibuje detailnější barvy a také vysoký kontrast. Nezapomnělo se ani na AMD FreeSync.

- S novými kartami se samozřejmě vyrojila hromada modelů od různých výrobců. Zotac nabídne tři varianty, všechny v kompaktní verzi. MSI pro jistotu představilo deset modelů, snadno se mezi nimi ztratíte. Podobné velké počty ukázalo EVGA, kde si opět vyberete z deseti karet. Gigabyte se drží trošku na uzdě a nabídne pouze osm nových grafik.

- Řadíte se mezi opravdu velké fanoušky série Gears of War? Kingston pod svojí herní značkou HyperX připravil headset přesně pro vás. Nová edice HyperX Cloud Revolver nabízí tradiční „Gears červenou" a také ikonickou lebku. Příplatek není vysoký.

- Počítače Heart of Gamers od českého HAL3000 se dočkaly druhé generace. To znamená hlavně aktuální grafické karty od Nvidia. Cena základního modelu ale nepříjemně vzrostla oproti první generaci. Na oficiálním webu si navíc můžete prohlédnout, kolik FPS která sestava zvládne v několika hrách a rozlišeních.

- Už brzy půjde koupit nový headset od Plantronics. Model RIG 600 se zaměřuje spíše na design a modularita tak ustoupila do pozadí. Česká cena víceméně odpovídá té dolarové, což poměrně potěší. Novinka bude k mání asi za 2400 Kč.

- Nintendo sice o hardwarové výbavě konzole Switch nic neřeklo, situaci naštěstí zachránila Nvidia na svém blogu. Jak jste asi uhádli, konzoli bude pohánět Tegra. Nvidia připravila speciální verzi čipu s grafickou části založenou na Pascal architektuře.

- Nová „krabice" od PowerColor vyřeší nízký grafický výkon vašeho notebooku. Tedy za předpokladu, že máte Thunderbolt 3 port. Devil Box je postavený na standardu AMD XConnect a podporuje také GeForce grafické karty. Kromě toho rozšíří portovou výbavu a některé notebooky zvládne také nabíjet.

About the Author

Filip Němeček

Contributor

Comments