If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hardwarový týdeník hráčů - 45/2015

Promakané podsvícení skříně od NZXT. Nvidia doprovodí herní pecky novými ovladači. Catalyst Control Center končí

- Výrobce G.Skill přináší své rychlé DDR4 paměti Ripjaws také pro notebooky. Nová řada nabízí kapacity pro každého (až do 64 GB) a zaujme také automatické přetaktování modulů v rámci možností.

- NZXT ukazuje, že i podsvícení skříně může být sofistikovaná záležitost. Krabička Hue+ vám pomocí LED pásků ve skříni vykouzlí hotovou světelnou show. Motivů je celá řada, podsvícení může také reagovat na FPS či teploty komponent. Pokud často posloucháte hudbu, je tu režim Audio. Jen ta cena nepotěší.

- Gigabyte oznámil novou desku Z170X-Gaming 6. Cílí na náročné hráče, kteří počítají s přetaktováním procesoru, ale i pamětí. Ve výbavě nechybí dostatek portů, kvalitní zvukovka či standard v podobě Killer E2200 síťovky.

- AMD poslalo Catalyst Control Center do důchodu. Software nahrazuje Radeon Software Crimson. Přináší nový design, přehlednější rozhraní se spoustou možností a také mnohem rychlejší start.

- Steam Machines mezi sebou přivítaly novou a malou posilu s logem Zotac. Počítač kombinuje Intel i5 s GTX 960. Nepřekvapivě novinku pohání systém Steam OS a v balení najdeme také jeden Steam Controller.

- Windows 10 se daří mezi hráči na Steamu. Podíl systému se rychle blíží k celé třetině. Ve světě zase nejnovější systém překonal metu 120 milionů instalací.

- Nvidia se zavázala k podpoře všech velkých her konce roku pomocí nových ovladačů. Majitelé GTX karet se tak před vydáním Fallout 4, Star Wars: Battlefront a dalších mohou těšit na Game Ready ovladače speciálně pro tyto hry. Aktuální nová verze je určena pro Black Ops 3.

- Čekání na Radeon R9 380X by mohlo velmi brzy skončit. Nové spekulace mluví o brzkém oficiálním odhalení a přináší také několik dalších specifikací chystané karty.

- Xbox One čeká proměna do hezčího a rychlejšího rozhraní. Již velmi brzy. Při této příležitosti Microsoft vydal další videa, která nové prostředí podrobně představují. Kromě úvodní obrazovky jde o Game Hubs, Guide a obchod.

- Sharkoon ukázal nový headset se zaměřením na komfort. Jmenuje se SharkZone H30. Náušníky je možné výškově nastavit a pomocí dvou šroubů dále zajistit, abyste nemuseli výšku nastavovat každou chvíli. Prodávat se má již brzy za celkem rozumnou cenu.

Comments