If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hardwarový týdeník hráčů - 46/2015

Overwatch hardware. Mezi herní monitory přichází iiyama a Nintendo PlayStation opravdu funguje.

- MSI odhalilo základní desku Z170A SLI Plus. Určena je samozřejmě pro Skylake procesory a její design potěší milovníky černé. Kromě dvojice PCIe 3.0 16x slotů, jak odhaluje název desky, nechybí čtyři pro DDR4 paměti, dostatek SATA III či M.2. Deska se už prodává.

- Microsoft ukázal nový gamepad vytvořený na míru pro fanoušky Forza 6. Inspirovaný je autem Ford GT a jako základ posloužil Xbox Elite ovladač. Bohužel se jedná pouze o jeden prototyp a ovladač se do prodeje nedostane.

- Největší fanoušci chystaného Overwatch od Blizzardu si budou moci pořídit také oficiální periferie. Vyrobí je Razer a jedná se o speciální edice existujícího hardware. Asi nepřekvapí, že jsou stylizované do barev hry a obsahují její logo. Za tyto edice si ale oproti originálu celkem připlatíte.

- Pamatujete ještě na Nintendo PlayStation konzoli, neboli SNES s optickou mechanikou od Sony? Zahraniční Engadget ji „vystopoval" na výstavě v Hong Kongu. Konzole funguje a zahrát si lze třeba Super Bomberman. Na tento velmi netradiční hybrid se díky novým fotkám můžeme podívat i pod rentgenem.

- Razer pokračuje v přidávání Chroma do názvu ke svým periferiím. Jako další se dočká myš pro MMO hráče Razer Naga. Její nová Chroma verze tradičně přinese RGB podsvícení a podporu programu Synapse. Leváci ale mají u nové verze smůlu. Cena zůstane stejná.

- Ani tento týden nechybí rozšířený ROG řady Asusu. Představena byla vlajková loď základních desek Maximus VIII s označením Extreme. Výbava je opravdu extrémní a potěšit by mohla audiofily. Druhou novinkou je Matrix GTX 980 Ti. Karta díky chlazení DirectCU II přináší tichý chod a značný nárůst výkonu v porovnání s referenčním modelem.

- Nově budeme slýchat také o japonském výrobci iiyama. Pustil se totiž do herních monitorů a to ve velkém stylu. Odhaleno bylo hned několik modelů, ten nejvyšší nabídne 4K rozlišení, podporu FreeSync technologie a další vychytávky. První z nových modelů budou dostupné každou chvíli. Zbytek dorazí v prosinci. Aby toho nebylo málo, tak výrobce chystá ještě jednu další modelovou řadu.

- Řadu grafických karet Xtreme od Gigabyte známe již nějakou dobu. Zatím nabízela ale pouze GTX 950. Nyní to výrobce napravuje a představil hned 5 dalších karet z této edice. Je mezi nimi Titan X či vodou chlazená GTX 980 Ti. Oproti referenčním kartám jsou takty opravdu znatelně vyšší, přesně jak Xtreme edice slibuje.

- V posledních recenzích si můžete přečíst, co nabízí headset Asus Cerberus, jak se používá stylové kombo myši a klávesnice E-Blue Auroza White či o mikrofonu Behringer C-1U.

Tagged With

Comments