If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hardwarový týdeník hráčů - 46/2016

Bezdrátové HTC Vive příští rok, stojánek na headset, co umí 7.1.

- V MSI připravují nové mini PC. Ponese název Trident a zatím jsou známy pouze rozměry a přibližný design stroje. Výrobce slibuje dostatek výkonu pro virtuální realitu. K oficiálnímu představení dojde zhruba za čtyři dny.

- Roccat uvedl novou mechanickou klávesnici. Respektive vzal starší model Suora, do názvu přidal FX a vyměnil modré podsvícení za RGB variantu. Klávesnice tak svítí všemi barvami a nechybí různé efekty. V prodeji bude příští měsíc.

- Příští rok najdete v obchodech grafické karty a základní desky od značky Aorus. Gigabyte pod ní zatím prodává výhradně notebooky a některé příslušenství. Má jít o obdobu Asus ROG, ale Gigabyte nebude s Aorus nijak výrazně spojováno.

- Stojánek pro headsety se jako novinka nevidí moc často. Sharkoon právě odhalil X-Rest 7.1. Poslouží jako odkládací prostor pro headset a také slibuje možnost virtuálního prostorového zvuku, včetně profilů pro ekvalizér. Funguje rovněž s PlayStation 4.

- Není úplně jasné proč, ale Asus představil novou GeForce GTX 1060 z řady Strix. Tím nejzajímavějším je chladič. Jedná se totiž o druhou generaci DirectCU, přitom už se nějaký čas prodává ta třetí.

- HTC slibuje bezdrátové fungování svého VR headsetu Vive. Poslouží oficiální příslušenství od firmy, které HTC poskytlo skrze Vive X finance. Sice budete bojovat s výdrží baterie, ale odezva nemá být znát a hlavně nepůjde dupnout na kabel.

- AOC začne v prosinci prodávat prohnutý monitor s velikostí 35 palců. Bohužel se výrobce rozhodl pro celkem nízké rozlišení a sice 2560 x 1080. Zaujmout zase může vysoká obnovovací frekvence či podpora AMD FreeSync.

- Další možnost, jak mít bezdrátové VR, je počítač ukrytý v batohu. Jeden takový chystá MSI pod označením VR One. Nyní se objevily ceny dvou konfigurací z Velké Británie a jsou dost „prémiové".

Tagged With
About the Author

Filip Němeček

Contributor

Comments