If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hardwarový týdeník hráčů - 48/2016

Zajímavě nezajímavá klávesnice. 4K Netflix vyžaduje Kaby Lake.

- Steam rozšířil obsah pro virtuální realitu o kategorii OSVR. Majitelé „open-source" VR headsetu tak mohou snadno najít dostupný obsah. Podporované hry jsou navíc označeny novou ikonkou.

- Další model GTX 1050 Ti od MSI přichází s dobrým důvodem své existence. Karta totiž nabízí nízký profil pro skříně, kde prostoru není dostatek. Pascal tak mohou mít také majitelé mini strojů. Frekvence zůstaly referenční a kartu zvládne napájet PCI-Express slot.

- Praktický důvod, proč koupit procesor Intel Kaby Lake místo třeba staršího Skylake? Aby vám fungovalo streamování Netflix obsahu ve 4K rozlišení. Společnosti si totiž vybrala kodek, který umí až generace Kaby Lake. Mohly by pomoci Pascal grafiky od Nvidia, ale nejsou uvedeny jako podporované.

- Streamování Xbox One her do headsetu Oculus Rift bylo slíbeno už před více než rokem. Nyní se zájemci konečně dočkají. V polovině prosince se ve Windows Store objeví aplikace, která to umožní.

- Chcete hrát Watch Dogs 2 na PC a zároveň nechcete hru kupovat? Můžete koupit grafickou kartu GeForce GTX 1080, GTX 1070 nebo notebook s těmito modely a Nvidia vám dá hru zdarma jako bonus.

- Jak se prodává HTC Vive? Podle HTC „mnohem lépe" než často zmiňované číslo 140 tisíc prodaných kusů. Přesná čísla ale ze strategických důvodů firma nesdělí. Na každém prodaném headsetu navíc HTC něco vydělá.

- Nová herní klávesnice od Sharkoon he zajímavá především tím, že není zajímavá ničím. Výrobce vynechal všebarevné podsvícení, extra klávesy a podobné vychytávky. Místo toho dostanete robustní klasickou klávesnici s opěrou pro dlaně a možností deaktivace Windows klávesy.

- VR headsety, které různí výrobci chystají pro Windows 10, budou mít mnohem menší hardwarové požadavky než Vive nebo Rift. Bude stačit 4jádrová procesor (případě Hyper-Threading), 4 GB operační paměti a grafická karta co umí DirectX 12. Také s cenou by měly být na příjemnějších číslech.

Tagged With
About the Author

Filip Němeček

Contributor

Comments