If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hardwarový týdeník hráčů - 49/2016

Herní křesla, bezdrátové VR...

- Nová technologie z MIT by mohla přinést virtuální realitu bez kabelů. MoVr zatím existuje ve fázi prototypu a k přenosu používá mnohem vyšší frekvence, poskytuje tak vyšší propustnost než tradiční technologie.

- Tesoro ke klávesnicím, myším a dalším periferiím přidá jednu mnohem větší. Novinka Zone Balance je propracované herní křeslo. Navíc ho můžete sklopit až o 180 stupňů, kdybyste se vám u PC třeba chtělo spát.

- Zotac je další výrobce s finální verzí VR batohu. Model se se jmenuje VR GO, je poháněn kombinací Intel Core i7 s GeForce GTX 1070. Na baterie by mohl vydržet až dvě hodiny a protože jsou dvě, můžete je za provozu snadno vyměňovat.

- Zatím nejlevnější Polaris grafickou kartu - Radeon RX 460 bude možné sehnat v jednoslotové variantě. Zaujme asi jenom v případě, že nemáte místo na tradiční, které zabírají sloty dva. První model začne prodávat XFX, časem se určitě přidají další výrobci.

- Monitory se mezi sebou kromě velikostí a rozlišením předhánějí také v obnovovací frekvenci. Pomyslný souboj se rozhodlo vyhrát BenQ a pod svoji e-sport značkou Zowie představilo model XL2540 s obnovovací frekvencí 240 Hz. Běžně mají monitory 60 Hz a ty herní potom 144 Hz. Zbytek výbavy zahrnuje Full HD rozlišení, 1ms odezva či tradiční BenQ funkce.

- MSI některé nové základní desky vybaví chladičem pro SSD disky typu M.2. Hliníková část má chladit všechny důležité součástky, včetně řadiče a samotných paměťových čipů. U některých disků by tak mohlo dojít ke zvýšení výkonu.

- Český HAL3000 uvádí nejnovější sestavu. Pojmenoval ji Mega Gamer a je určena především hráčům, kteří koukají po nižší ceně. Hlavní část výbavy představuje Intel Core i5 společně s GTX 1050 Ti. Do výbavy se vešlo ještě SSD.

- Levnějších herních notebooků s GeForce GTX 1050 a GTX 1050 Ti bychom se měli dočkat na aktuálním ročníku výstavy CES. Tvrdí to zahraniční DigiTimes a také jsme se dozvěděli ceny, na kterých by nové stroje mohly začínat.

About the Author

Filip Němeček

Contributor

Comments