If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hardwarový týdeník hráčů - 51/2016

AMD postaví Ryzen proti Intelu, o výkonu Nintendo Switch…

- Nintendo zatím o konzoli Switch nemluví a má to v plánu až na leden. Nové spekulace ale hovoří o očekávaném výkonu konzole. Speciální Tegra čip má být postavený na architektuře Maxwell (minulá generace GeForce karet) a výkonově se pohybovat nad hranicí 1 TFLOPS.

- Cooler Master zkouší nový přístup k myším. Představený model MasterMouse S nabídne také v levnější Lite variantě. Za poloviční cenu dostanete stejný design, ale horší senzor a podsvícení, které svítí pouze bílou barvou.

- AMD chystá začátkem 2017 velký útok na Intel. V první linii se představí procesory Ryzen. Při jejich představení dokázal Ryzen porazit srovnatelný 8jádrový čip od Intelu a to navíc s nižším TDP a pravděpodobně také přívětivější cenou. Tak uvidíme, konkurence mezi výkonnými procesory by byla fajn.

- Český HAL3000 nabízí počítač, který označuje jako „hrubá síla pro náročné". Po řadě modelů s Intel Core i5 přichází Paladin s Intel Core i7 v kombinaci s GeForce GTX 1070 v edici FTW od EVGA. Dále nabízí 32 GB operační paměti a velké SSD. To vše v bílé skříni.

- Asus začal prodávat externí dok pro grafickou kartu. ROG X2 Station 2 se připojuje skrze Thunderbolt 3 a vybraným Asus notebookům poskytne grafický výkon podle vašeho výběru karty a také další porty. Vysoká cena ale celé řešení dost brzdí.

- Oculus Rift si konečně rozumí s Xbox One. Díky streamování si konzolové hry můžete zahrát uvnitř virtuální reality na velkém plátně a navíc si k tomu vybrat okolní dekoraci.

- Asus také začal nabízet svoji novou vlajkovou loď mezi mechanickými klávesnicemi. Jedná se o model Claymore, o kterém víme delší dobu. Nabízí tradiční spínače od Cherry MX hned v několika variantách, propracované podsvícení Aura RGB a vysokou cenovku. Ušetřit můžete výběrem verze Core bez numerického bloku.

About the Author

Filip Němeček

Contributor

Comments