If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hardwarový týdeník hráčů - 51/2017

Odhalen Magic Leap, comeback Mad Catz a zvýšení výkonu HDD.

- Nová inovace ve světě disků se překvapivě týká tradičních HDD. Seagate oznámilo novou technologii čtecí hlavy, která by v ideálním případě mohla zdvojnásobit přenosové rychlosti. Nejdříve se objeví v data centrech.

- Magic Leap konečně ukázal finální produkt. Po letech velkolepých slibů došlo k odhalení Magic Leap One. Brýle vypadají jako z cyberpunk filmu a poskytnout dostatek svobody, když nepočítáme „počítač" zavěšený u pasu. Novinka přinese augmentovanou realitu a jednou z důležitých vlastností jsou „persistentní virtuální objekty". Zkrátka zůstanou na svém místě i po vypnutí headsetu.

- Dočká se hardwarový svět comebacku výrobce Mad Catz? Naznačuje to nové video pojmenované Back in the Game. Mad Catz vyhlásilo bankrot začátkem roku a už 4. ledna budeme vědět, jestli opravdu dojde ke znovuzrození.

- Výrobce AOC si vybral konec roku k představení trojice nových monitorů. Společný mají tenký rámeček, Full HD rozlišení a podporu AMD FreeSync. Modely se potom liší velikostí a také obnovovací frekvencí, dva nabídnou 144 Hz.

- Náramek Tenzr má přinést pohodlnější snímání rukou ve VR či AR. Vypadá jako zvětšený Fitbit a slibuje rozpoznání komplexnějších gest bez toho, abyste cokoliv drželi. Ukázky se dočkáme na CES 2018.

- Jaká byla nejzajímavější hardwarová novinka roku? Podle počtu přečtení vyhrává představení procesorů Intel Core-X. Odhalení Intel Core i9 zkrátka zaujalo.

About the Author

Filip Němeček

Contributor

Comments