If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hardwarový týdeník hráčů - 52/2016

GeForce klub, tiché mechanické klávesnice, nový Shield TV...

- Nvidia chystá spuštění „elitního" GeForce klubu. Za měsíční poplatek 10$ dostanou členové hry, exkluzivní přístupy do bety a budou se moci zúčastnit nejrůznějších týdenních soutěží.

- Mezi herními monitory se objevila nová konkurence. MSI nabídne monitor Optix G27C a do budoucna se chystají další. První model nabízí 27", prohnutý displej či vysokou obnovovací frekvenci 144 Hz.

- AMD zpětně zveřejnilo videa z představení ambiciózních procesorů Ryzen. Jsou krátká a podívat se můžete na všechny důležité momenty hodinové prezentace, jako třeba porovnání výkonu v Battlefield 1, hraní Star Wars: Battlefront s novou Vega grafikou či test renderování.

- Pravděpodobný výkon konzole Nintendo Switch (lehce nad 1 TFLOPS) se objevil už před nějakým časem. Bude ale také záležet, jestli je konzole v doku či ji používáte někde venku na baterii. Ve druhém případě totiž dojde ke snížení taktu grafického čipu o celých 60 %.

- Na internet se dostal obrázek nové generace Android konzole Nvidia Shield TV. Krabice a TV ovladač vypadají stejně jako u té předchozí, gamepad ale prošel výraznými změnami. Nový design je štíhlejší a složen z polygonů.

- Pro mechanické klávesnice nemusí platit, že jsou o poznání hlučnější než jejich membránová konkurence. Stačí vybrat model, který používá tiché spínače Cherry MX Silent. Ty byly uvedeny už v létě, ale měl na ně exkluzivitu Corsair. Exkluzivita padá a brzy se tak objeví u dalších výrobců.

- Správný hardware pro hráče musí svítit. Nejlépe RGB podsvícením. G.Skill proto chystá novou sérii DDR4 operačních pamětí, které vám právě skříň rozsvítí. Navíc si budete moci nastavit barvu a efekty skrze přiložený software.

About the Author

Filip Němeček

Contributor

Comments