If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hardwarový týdeník hráčů - 8/2016

Mad Catz má velké problémy. Router s cenou konzole a recenze Razer Wildcat.

- Problémy výrobce Mad Catz se prohlubují. Rock Band 4 sice slavil úspěch, ne ale takový, jak by si výrobce přál. Ředitel a další členové vedení rezignovali a bude se dost propouštět.

- Mechanické klávesnice poslední dobou u výrobců dost letí. Po Roccat a Logitech odhalil nový model také Asus a to rovnou svůj nejvybavenější model. Jako spínače tradičně poslouží Cherry MX ve variantě Red. Jinak asi nenajdete nic, co by u klávesnice chybělo.

- Procesor z Intel Skylake rodiny poprvé tikal na více než 7 GHz. Nadšenec přetaktovat jedno jádro a jako systém zvolil starý Windows XP. Rekordy ale stále drží křemík od AMD.

- Do notebooků se pomalu dostává snímání pohybu očí díky technologii od Tobii. Jako první takový stroj nabídne MSI s modelem GT72S Tobii. U nás by se měl začít prodávat v polovině března. Následovat mají další výrobci.

- PlayStation VR tým opustil jeden z hlavních členů. Veterán, který v Sony působil 17 let, se rozhodl vydat vlastní cestou za úspěchem ve VR. Věří totiž, že 2016 bude přelomovým rokem v této oblasti.

- Grafické karty dostanou v průběhu léta „boost" díky novým pamětem GDDR5X. Oproti předchozí generaci slibují tradičně velký nárůst rychlostí.

- Chcete si pro on-line hraní dopřát to nejlepší? Asus začal nabízet nový router. Na tom není nic moc zajímavého, jenže RT-AC88U stojí přes 10 tisíc korun. Za 10násobek běžné ceny dostanete čtveřici antén, teoretickou WiFi rychlost 3167 Mb/s či třeba vestavěný Gamers Private Network. A to se vyplatí, ne?

- Lenovo IdeaPad Y700 nabízí stylový design tradiční černé v kombinaci s tmavě červenou. Výrobce tento kousek ukázal na IFA 2015 a nyní je dostupný hned v několika konfiguracích. Vybrat si můžete třeba 17,3" velikost (standard je 15,6"), 4K displej a většina konfigurací má Intel RealSense 3D kameru.

- Na virtuální realitu už se chystají také výrobci grafických karet. EVGA přichystalo speciální edici GTX 980 Ti. Ke kartě dostanete přední panel do 5,25" pozice (ta pro optické mechaniky). Díky panelu získáte snadný přístup k HDMI a dvojici USB 3.0.

- Neláká vás The Division zdarma ke grafikám GeForce? AMD má pro vás alternativní nabídku. Ke svým top grafickým kartám a procesorům přibalí nejnovější pokračování Hitmana. Akce skončí poslední den v dubnu či vyprodáním zásob.

- V aktuální recenzi se objevil high end gamepad Razer Wildcat. Hraje se s ním skvěle a potěší možnosti přizpůsobení jako je více tlačítek, jejich nastavení či speciální „Hair trigger" režim. Odradit může vysoká cena.

Tagged With

Comments