If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hardwarový týdeník hráčů - 8/2017

České ceny a benchmarky Ryzen, termín GTX 1080 Ti...

- A zase Ryzen. Objevily se benchmark výsledky top modelů v porovnání s konkurencí od Intelu. Vypadá to opravdu nadějně. Za stejný výkon byste ve vyšším segmentu mohli zaplatit výrazně méně.

- EVGA ukázala nový typ chlazení pro své grafické karty. Chladič iCX slibuje lepší výkon a méně hluku. O lepší vlastnosti se má zasloužit hned 9 teplotních senzorů a asynchronní ventilátory. Současní majitelé EVGA karet s chlazením ACX 3.0 si navíc mohou koupit upgrade za jednotnou cenu.

- Asus má vlastní herní monitor s frekvencí 240 Hz. Výrobce aktuálně uvedl model ROG Swift PG258Q. Zbytek výbavy zahrnuje Full HD panel o velikosti 24,5", podporu Nvidia G-Sync a také technologie Asus GamePlus a Game Visual.

- AMD konečně prozradilo, kdy začne prodávat Ryzen procesory. Tedy alespoň nejvyšší řadu Ryzen 7 a připomnělo, že model R7 1800X porazí v testech dvakrát dražší Intel Core i7-6900K. Procesory koupíte od 2. března a známe oficiální české ceny. Nejlevnější Ryzen 7 koupíte pod 10 tisíc korun.

- Zalman se pochlubil, jak se mu na českém trhu daří prodávat levný headset HPS300, který uvedl před třemi roky. Prodeje se počítají v desetitisících a jde o jeden z nejprodávanějších headsetů.

- GeForce GTX 1080 Ti se oficiálně ukáže 28. února. Nvidia na oficiálním webu spustila odpočet. Karta výkonově zapadne mezi GTX 1080 a Titan X a výkonem má být právě blízko monstru Titan X. Prodávat by se měla potom někdy v polovině března.

- Razer představil vlastní powerbanku a má k tomu dobrý důvod. Je totiž určena pro ultrabooky, speciálně pro Razer Blade Stealth, který s její pomocí vydrží až 15 hodin. Jen ta kapacita mohla být krapet vyšší.

Comments