If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hardwarový týdeník hráčů - 9/2016

Xbox a Steam, monitor s telefonem...

- S podsvícenou klávesnicí se lze i kreativně vyřádit. Stačí, aby podsvícení bylo programovatelné a zvlášť pro každou klávesu. Jeden nadšenec si takto vytvořil legendárního hada, kterého může hrát přímo na své klávesnici Corsair K70.

- Leap Motion mění zaměření. Dříve firma nabízela speciální zařízení pro ovládání počítače pohybem rukou. Nyní se zaměří na spolupráci s výrobci headsetů pro virtuální realitu. Těm nabídne malý snímač pohybů rukou a kompletní software.

- EIZO jako první výrobce monitorů představil integraci s chytrým telefonem. Kromě nastavení monitoru se mobilní aplikace hodí také pro notifikace. V případě hovoru či SMS uvidíte malou notifikaci přímo na monitoru. Model je jinak 27" s IPS displejem a obnovovací frekvencí 144 Hz. Jak je u EIZO zvykem, cena je prémiová.

- „S HoloLens by nyní šlo dělat 12 věcí." Zhruba takto Alex Kipman zdůvodnil při poslední prezentaci, proč se Microsoft nehrne do zahájení prodeje augmentované reality. HoloLens chtějí nabídnout až v okamžiku, kdy bude dostatečné využití.

- Zajímá vás virtuální realita a máte PlayStation 4? Poznačte si v kalendáři 15. března. Sony na tento den chystá tiskovou konferenci věnovanou PlayStation VR. Očekává se, že by mohlo konečně dojít k odhalení ceny a upřesnění data vydání.

- SilentiumPC oznámilo nové modely svých oblíbených chladičů pro procesory. Trojku do názvu dostaly modely Fera a Spartan. Právě Spartan je nově dostupný ve dvou variantách. LT pro běžné použití a PRO se schopností uchladit 150W.

- Chystá Microsoft spolupráci se Steamem? Minimálně to naznačuje objevená doména xbox.steampowered.com. Zatím nikam nevede, ale záznamy ukazují, že se na ní něco „děje". Bude to „cross-play" hraní nebo něco dalšího?

- Asus si nějak oblíbil drahé síťové prvky. Nový router RT-AC5300 stačí otočit a už připomíná pavouka. Celkem 8 antén poskytne rychlé Wi-Fi připojení s teoretickou rychlostí až 5334 Mb/s. Vychytávek je ovšem mnohem více. Jen se připravte na cenu 13 tisíc korun.

- Nestačí vašemu počítači operační paměť? Do 4. března můžete soutěžit o 16 GB rychlé DDR3 od Crucial.

About the Author

Filip Němeček

Contributor

Comments