If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hardwarový týdeník hráčů - 9/2017

Desky a testy Ryzen, GTX 1080 Ti oficiálně a další 240Hz monitor.

- AMD Ryzen zaznamenalo MSI a uvedlo zatím pět základních desek pro tyto nové procesory. Dva top modely jsou postavené na čipsetu X370, který umí SLI a CrossFire. Zbylé levnější desky pohání B350 s podporou pouze CrossFire. Ceny jsou v rozpětí dvou až osmi tisíc.

- První tři AMD Ryzen procesory už se začaly prodávat a skutečně to vypadá, že si Intel už nebude užívat bezkonkurenční prostředí. V souhrnu zahraničních testů se můžete podívat, jak novinky dopadly v herních testech a jak je na tom spotřeba. Spoiler: Herní výkon by mohl být lepší, ale jinak jde o skvělé čipy.

- Také Gigabyte představilo svoje základní desky pro nové Ryzen čipy. Stejně jako MSI jich má 5, přičemž dva modely spadají pod značku Aorus a používají čipset X370 + mají navíc Killer síťovky. Všechny desky jinak svítí, zatím ale nejsou známy ceny.

- Jeden z prvních herních benchmarků nového procesoru Ryzen 7 1700X v několika hrách ukázal, že se novinka může směle postavit dražší konkurenci od Intelu. Konkrétně modelu i7-6800K. Překvapí a potěší spotřeba, zvlášť ve standby si Ryzen řekne o výrazně méně wattů.

- GeForce GTX 1080 Ti byla konečně oficiálně představena. V historii GeForce karet jde o nejlepší Ti kartu, co se týče zvýšení výkonu proti původnímu modelu. Novinka má být o 35 % výkonnější než GTX 1080. Navíc cena je celkem přívětivá, vzhledem k tomu, kolik výkonu dostanete.

- Monitory s frekvencí 240 Hz se začínají rozmáhat. Minulý týden jeden takový uvedl Asus ROG a aktuálně začíná 240Hz kousek prodávat AOC pod svoji herní značkou AGON. Jinak jde o standardní 25" monitor s Full HD rozlišením, TN panelem a dobrou konektivitou.

- HAL3000 uvedl nový herní počítač. Online Gamer je zajímavý hlavně použitím procesoru Intel Pentium, což se podepsalo na dostupné cenovce. Doposud jsme od HAL3000 byli zvyklí hlavně na dražší kousky. Grafický výkon obstará GeForce GTX 1050 a dostanete 3letou záruku.

- Sharkoon ukázal další novou myš. Výbavou moc nezaujme, jde celkem o standard. Za fajn cenu ale dostanete 8200 DPI, váhu pod 100 gramů, netradičně vyřešené RGB podsvícení a konfiguraci uloženou přímo v myši.

Comments