If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Heart of Russia do českých kamionů vůbec nevyjde, rozhodli se SCS Software

Možná po skončení války na Ukrajině.

Naznačeno to bylo už v březnu a nyní padlo definitivní rozhodnutí: Přídavek Heart of Russia do Euro Truck Simulator 2 nikdy nevyjde.

České studio SCS Software to s politováním oznámilo na svém blogu. Vše je smutnější o to více, že 24. února, kdy začala ruská invaze na Ukrajinu, zbývalo pouze šest až osm měsíců k dokončení hry.

"Vždy jsme se snažili být apolitičtí, abychom se nezabývali kontroverzemi. Líbila se nám myšlenka, že umožňujeme hráčské komunitě virtuální návštěvu sousední země v míru. Jenže toto DLC se přímo týká Ruska a když nyní tolik lidí trpí, dospěli jsme k závěru, že bude nejlepší Heart of Russia vůbec nevydat, abychom nebyli vnímáni jako ti, kdo podporují či tolerují agresi vůči jiné zemi," vysvětlili.

Vývojáři kamionového simulátoru věří, že jednoho dne dojde utrpení lidí na Ukrajině ke svému konci, protože nespravedlnost nesmí zvítězit. Jakmile tedy dojde ke skončení války, Ukrajina se začne obnovovat, pak prý SCS budou hledat cesty, jak si toto DLC o Rusku zahrát, aby to pomohlo všem.

Charitativního přídavku Ukrainian Paint Jobs Pack se jinak prodalo 85 tisíc kusů.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments