If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Herec z Vetřelců vypráví, jak hrozné bylo dabovat Aliens: Colonial Marines

Nikdo do toho nedával žádnou energii.

Michael Biehn, velká herecká hvězda z 80. a 90. let, která hrála v Terminátorovi i Vetřelcích, se rozpovídala o tom, jaké bylo dabování dvou her z poslední doby. Jeho hlas se objevil jak v Aliens: Colonial Marines, tak také ve Far Cry 3: Blood Dragon. A jak se zdá, ani trošku se mu ta práce nelíbila. Alespoň v tom prvním případě.

"Nebyla to vůbec žádná zábava," řekl v článku pro Game Informer, který ho vyzpovídal v rámci reportáže o vzniku nečekaného hitu Blood Dragon. Michael Biehn ale nemluvil výhradně o Blood Dragon, zmiňoval se také o nepovedených Aliens: Colonial Marines.

Když se měl znovu převtělit do role Hickse, kterého si zahrál naposledy v roce 1986, znělo to jako skvělý nápad, ale výsledek podle něj za moc nestál. "Celé to bylo úplně bez nadšení," říká. "Myslím, že ve filmech, televizi a v herním světě máte pár lidí, kteří jsou opravdu hodně, hodně nadšení a pár lidí, kteří už chtějí mít všechno za sebou."

"Myslí si, že když mají známou značku, budou mít herní nebo filmový hit tak jako tak," kritizuje Michael Biehn přístup, s jakým se na Aliens: Colonial Marines pracovalo. "Přesně tak to bylo u Aliens: Colonial Marines."

Zato práce na nízkorozpočtovém Blood Dragon se mu velice líbila. I během nahrávání dialogů byl totiž tvůrce Dean Evans, který chtěl mít všechno pod palcem. "Měl tolik energie a takového nadšení, že se to přenášelo na všechny."

Comments