If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Herní firmy pomáhají Haiti

Halo 3 na pomoc obětem zemětřesení.

Katastrofálním zemětřesením zdevastovanému Haiti pomáhají i herní firmy a skrze jejich iniciativy se takto pro podporu více než třem milionům postiženým obyvatel ostrova mohou vyjádřit i hráči po celém světě.

Tuto středu a čtvrtek třeba Bungie prosí všechny hráče Halo 3 a Halo 3: ODST, aby si na sebe navlékli emblém s logem Haiti. Za každého, kdo tak udělá, firma věnuje $100 amerických dolarů tamnímu Červenému kříži, a to až do výše úctyhodných $77000 dolarů. V obchodě Bungie lze také za dvacet dolarů zakoupit tričko se Superintendentem a nápisem "Buď hrdina", přičemž stoprocentní výtěžek půjde právě Červenému kříži.

Veškerý výtěžek z pondělních nákupů na internetovém shopu PopCapu půjde také na pomoc obětem zemětřesení. Svoji podporu vyjádřili i tvůrci návykových arkádových her pro Facebook, firma Zynga, kteří hodlají věnovat celý výtěžek ze svého nově založeného fondu na pomoc Haiti.

V našich končinách je zatím nejrozšířenějším způsobem pomoci tzv. dárcovská SMS, kterou lze ve tvaru "DMS SOSHAITI" (Člověk v tísni) nebo "DMS HAITI" (Charita ČR) poslat na číslo 87 777. V době psaní článku Češi tímto způsobem přispěli již více než šesti miliony třemi sty tisíci korunami.

Comments