If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Herní přístroj iSlate v březnu?

Obdoba iPhone pro hry s trojnásobným displejem.

Apple získal s úspěchem iPhone početnou základnu uživatelů, kteří se naučili nakupovat na službě AppStore. A zároveň už byly za krátkou dobu vyrobeny tisíce kvalitních her ovládaných dotykovým displejem, aniž by to Apple stálo nějaké větší úsilí (nebo aspoň nesrovnatelné se snahami Sony a Nintenda). Dokonce se otevírají nová vývojářská studia nebo herní weby věnující se pouze iPhone (na jeden takový zrovna přešel vedoucí francouzského Eurogameru). Bylo by proto chybou Apple, kdyby na této obrovské základně nestavěl a dále ji nevyužil. A jak se dnes zdá, stane se tak dříve, než se čekalo...

Podle aktuálních zpráv amerického deníku Wall Street Journal má Apple oznámit svůj nový přístroj koncem tohoto měsíce a uvést ho na trh už koncem března. Pravděpodobně by se měl jmenovat iSlate.

Prý půjde o takového nástupce iPodu, když má vedle hraní her umožnit sledovat filmy, prohlížet internet nebo číst elektronické knihy. Ale už bez telefonování, které často ruší od hraní her nebo je přerušuje, někdy dokonce bez možnosti návratu kvůli chybějícímu multitaskingu.

Zhruba takhle nějak by iSlate mohl vypadat.

Hlavní novinkou se podle Wall Street Journal stane dotykový displej, který se oproti iPhone trojnásobně zvětší, čímž se přístroj přiblíží menším notebookům. Namísto tříapůlpalcové obrazovky má mít iSlate desetipalcovou, pokrývající opět téměř celou plochu přístroje, s minimem fyzických tlačítek.

Server Kotaku v této souvislosti pokládá zajímavé otázky: Jak budou hry v rozlišení 480x320 vyrobené původně pro iPhone vypadat na trojnásobně větším displeji? Budou hry komplexnější díky možnosti ovládat je více prsty souběžně? Stane se iSlate ideálním zařízením na multiplayerové pařby nebo náhražkou deskových her na cestách? A co takhle konverze "velkých" her z Mac OS - dovedete si představit, že byste na něm hráli World of Warcraft v tramvaji při přesunu do školy...?

Tagged With

Comments