If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Herní Oskaři v pátek ráno přinesou až 18 premiér

Co čekat a co ne?

Podzimní sezona v podstatě skončila, takže nastal ten pravý čas na oznamování či představování her na příští rok. Tento týden na to bude bohatý díky hned dvěma akcím - The Game Awards a PlayStation Experience 2017.

Na té první jmenované, přezdívané "Herní Oskaři", která se koná ve dvě hodiny ráno z noci ze čtvrtka na pátek, nám moderátor Geoff Keighley nejen vyhlásí nejlepší tituly uplynulého roku podle odborné poroty, ale také přinese spoustu debutových trailerů.

Slibuje dvanáct až čtrnáct premiér, čímž se myslí buď oznámení úplně nových titulů nebo další pohled na ty již známé, což by mohl být případ třeba A Way Out od EA. Předcházet tomu bude krátký pořad před akcí s dalšími třemi premiérami.

Organizátor Keighley si pochvaluje, jak skvělým partnerem pro něj byla Sony, takže patrně uvidíme řadu PlayStation 4 exkluzivit. A nevadí tomu ani fakt, že pár dnů poté proběhne PlayStation Experience, kde bude například přednáška o The Last of Us 2.

Svou účast na The Game Awards už avizovali Hideo Kojima, režisér Guillermo Del Toro a herec Norman Reedus, což značí něco o The Death Stranding. Spekuluje se, že Rare by mohli oznámit datum ostrého startu námořní onlinovky Sea of Thieves.

Co naopak určitě nebude, je nástupce Skyrimu, protože PR Bethesdy Peter Hines tyto drby rychle smetl ze stolu s tím, že "ještě uplyne hodně vody, než v tomto směru něco ohlásí a studio má na programu dva jiné zásadní projekty dříve". Vše to vzniklo zmínkou o údajném "šestém dílu slavné série s třicetivteřinovým renderovaým teaserem", ale ve skutečnosti Keighley nic takového neřekl, šlo jen o příklad, takže to o Soul Calibur 6 či Halo 6 je jen vycucané z prstu.

To už se pravděpodobněji jeví něco nového od Rocksteady (Twitter účet TGA totiž olajkoval tweet Rocksteady s portrétem Scarecrow + nabírají teď hodně pracovníků) či případné potvrzení toho Devil May Cry 5. Za jistotu lze považovat oficiální oznámení termínu God of War na konec března 2018.

Comments