If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Herní svět mluví o smrti Steva Jobse

Zpráva zasáhla všechny.

Včerejší zpráva o úmrtí spoluzakladatele společnosti Apple Steva Jobse zasáhla spoustu lidí a ty z herní branže nevyjímaje. Hodně se jich také k úmrtí Jobse vyjádřilo.

"Steve Jobs byl moderním ekvivalentem dvou průmyslových ikon z minulosti," řekl David Yarnton, šéf britské pobočky Nintenda. "Podobný je mu Henry Forda, protože oba dali světu něco inovativního, stylového a vysoce kvalitního. Je úžasné sledovat, čeho všeho za svůj čas dosáhl. Apple založil se Stevem Wozniakem teprve v roce 1976. Pak byl vyhozen a vrátil se v roce 1997, aby skomírající společnost zachránil. A vytvořil z ní opravdovou ikonu stylu a inovace."

"Steve Jobs byl génius moderní doby," říká zase Rod Cousens, šéf Codemasters. "A historie si ho tak bude pamatovat. Dokázal, že inovace a kreativita jsou důležitější, že korporátní doktrína. Jeho snaha jít neustále po designu a technologické bravurnosti resonovala u globálních zákazníků a dostala Apple tam, kam se dostali."

"Steve Jobs dokázal, že skvělý design dělá skvělé produkty," napsal Peter Molyneux, šéf studia Lionhead. "My v našem typu práce budeme pociťovat výsledky jeho génia ještě mnoho dalších dekád."

"Digitální éra přišla o svou vůdčí osobnost, ale inovace a kreativita Steva Jobse bude inspirovat další po mnoho příštích generací," řekl šéf Sony, Howard Stringer. "Steve byl jedinečná osobnost," je citován šéf EA, John Riccitiello. "Pro všechny pracující v technologiích byl Steve hrdina, který dělal nečekané a odvážné kroky a nespokojil se s ničím jiným než s dokonalostí."

"Steve nám všem radil, abychom dělali, co milujeme," řekl Michael Capps, prezident Epic Games. "On dělal, co miloval a díky tomu změnil celý svět."

Tagged With
About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments