If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Tržby z PC her vloni narostly

A Valve tu zase mluví o síle PC scény.

Aktuální zpráva od PC Herní aliance (PCGA) hovoří v tom duchu, že PC hry za rok 2009 v celosvětovém měřítku vygenerovaly přes 13 miliard USD na tržbách, což má být o 3% lepší výsledek, než v roce 2008.

Bez zajímavosti ovšem není info, že krabicové verze PC her se na tomhle výsledku nepodílely ani z 20%, naproti tomu stávající trendy už nikoho nepřekvapí. Do téhle kategorie se v posledních letech zařazují nápady s digitální distribucí, modely předplatného a online hraní jako služba. V roce 2009 se k nim přidaly také mikrotransakce, které byly dosud doménou asijského trhu, ale nyní zaznamenaly rapidní nárůst také v Severní Americe a Evropě. Podrobnější report naleznete kupř. tady.

Ve světle výše vyřčeného by neměla zapadnout další obhajoba PC segmentu ze strany Valve. Obchodní manažer téhle společnosti - Jason Holtman, se aktuálně vyjádřil odmítavě ke stanovisku, že PC hraní umírá nebo že je vytlačováno konzolemi. Při téhle příležitosti zmiňuje 260 milionů online PC hráčů z celého světa, příliš velký důraz na výsledky z amerického trhu anebo právě zavedený mikrotransakční obchodní model na PC…

Třeba se v brzké době konečně dočkáme i nějakých těch konkrétních prodejních čísel ze Steamu.

Tagged With

Comments